FATİH

Unkapanı Köprüsü çürümeye bırakıldı her an yıkılabilir!

Unkapanı Köprüsü tehlike saçıyor. Her gün binlerce aracın ve vatandaşın geçtiği köprünün son hali şoke etti. Geçidin beton kısımlarının döküldüğü ve kolonlarındaki demirlerin ise çürüdüğü ortaya çıktı. Belediyenin acil müdahalesi gerekiyor.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Unkapanı Köprüsü çürümeye bırakıldı her an yıkılabilir!

İstanbul'da her gün binlerce aracın ve vatandaşların yükünü taşıyan Unkapanı köprüsü alt geçidinin son hali dehşete düşürdü.Beton kısımları kopan demirleri çürüyen köprü için belediye ne zaman gerekeni yapacak merak ediliyor.Vatandaşlar köprünün heran yıkılabileceğini söylüyor.

3 metre 70 Cm yüksekliğine sahip olan köprüye onlarca kez araç çarptı. Çarpmanın sonucu ise köprünün betonları koparak düştü. Düşen kısımlarına onarım yapılmayıp öylece bırakıldı. Demirlerin büyük bir kısmı dışarı çıkmış bir şekilde gözüken alt geçit tehlike saçıyor. 18 Ağustosta yaşanan sel felaketinde ise alt geçidin su dolması ile "Cici Baba" lakaplı Sezai Güdek (59) hayatını kaybetmişti..

“Köprü her an yıkılabilir”

Demirleri çürüdüğünü ve beton kısımlarının darbe aldığını ifade eden Mehmet Çelik, “ Hem insan sağlığı için hem de altından geçen araçlar için çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Geçen sel olduğunda bu köprünün altında bir kişi öldüğünü biliyorum. Büyük bir tehlike yetkililer görmüyor mu? Köprü her an yıkılabilir. Köprünün üzerinden bir çok araç geçiyor bunların yükü de oldukça fazladır. Kötü bir şey olabilir kolonları hep patlamış zaten, yetkililerin çözüm bulması gerekiyor” şeklinde ifade kullandı.

“Yıkılacak gibi duruyor”

Unkapanı alt geçidinin vatandaşlar için tehlike oluşturduğunu ifade eden Engin Ekmenoğlu, “Uzun zamandır bu köprüyü böyle görüyorum ancak ilgilenen kimse yok. Görünüşünden de anlaşılacağı üzere yıkılacak gibi duruyor. Yetkililerin bu konu ile ilgilenip bir an önce çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben 5-6 yıldır bu güzergahtan geçerken köprünün durumunu hep bu şekilde görüyordum” diye konuştu.

Yorumlar