ESENYURT

Esenyurt'ta sahurda evlerine kurşun isabet eden aile büyük korku yaşadı

İstanbul Esenyurt İnaönü Mahallesi'nde sahur vakti Kaplan ailesi evine isabet eden kurşunla büyük korku yaşadı. Olayda herhangi can kaybı ve yaralanma yaşanmazken ev sahipleri dehşet dakikalarını böyle anlattı...

Esenyurt'ta sahurda evlerine kurşun isabet eden aile büyük korku yaşadı

İstanbul haberleri- ESENYURT'ta Kaplan ailesinin evine sahur vakti kurşun isabet etti. Ahmet Kaplan, eşi Ayşe Kaplan ve 12 yaşındaki oğullarının yaşadığı evin penceresine, aile sahur yapacağı sırada kurşun isabet etti. Dışarıdan gelen 5-6 el silah sesinin ardından 3. katta bulunan evin penceresinden içeri giren mermi duvara çarpttıktan sonra kanepenin üstüne düştü. Şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

"ÇOCUĞUN ÜZERİNE CAM PARÇALARI DÖKÜLDÜ"

Korku yaşayan Ayşe Kaplan, "Sahura kalktım. Eşim burada iş yapıyordu. harçlığımızı çıkartmak için evde iş yapıyoruz. 12 yaşında oğlum burada yatıyordu. Ben de sofrayı serdim. Dışarıdan silah sesleri geldi. 5-6 el sıkıldı. Bir baktım penceren kurşun girdi. Duvara çarptı. Yere düştü. Çocuğun üstüne cam parçaları döküldü. Balkona çıktım kimseyi bulamadım. Her zaman böyle silah sıkılıyor. Korkudan evimizde oturamıyoruz" dedi.

"30 SANTİMETRE ARAYLA KURŞUNDAN KURTULDU"

Ahmet Kaplan ise kurşunun pimapeni deldiğini söylerek, "Hanıma dedim ki aşağı yat. Ayağa kalkma dedim. O şekilde yattık. Eşim 30 santimetre arayla mermiden kurtuldu" diye konuştu. Tabancayla açılan ateş sonucu pimapeni delen kurşunun kazaen mi yoksa kasıtlı olarak mı tabancadan atıldığı araştırılıyor. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlar