ESENYURT

Esenyurt'ta 271 milyon 150 bin sahte dolar ele geçirildi

İstanbul'da bir matbaaya gerçekleştirilen operasyondaki detaylı incelemede elektrik panosunun arkasına gizlenmiş 271 milyon 150 bin dolar ve sahte para yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 kişiden birinin FETÖ'den ihraç edilen eski komiserin olduğu bildirildi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Esenyurt'ta 271 milyon 150 bin sahte dolar ele geçirildi

İstanbul'da sahte para operasyonu düzenlendi. Operasyonda ele geçilenler şoke etti. Gözaltına alınanlar arasında FETÖ'den ihraç edilen bir kişinin de yer alması nedeni ileçok yönlü araştırma başlatıldı.

 İstanbul'da düzenlenen operasyonda, sahte olduğu belirlenen 271 milyon 150 bin dolar ele geçirildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir suç örgütünün, piyasaya sürmek üzere yüklü miktarda sahte para bastığı istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

Esenyurt'ta, 19 Temmuz'da bir matbaaya operasyon düzenleyen ekipler, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) ihraç edilen komiser B.Ç'nin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

Matbaada yapılan ilk aramada bir şey bulunamadı ancak devam eden detaylı incelemelerde elektrik panosundan girilen gizli bölmede sahte olduğu tespit edilen 271 milyon 150 bin dolar ve sahte para yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Yetkililer, ele geçirilen sahte para miktarının tüm zamanlarda ele geçirilen en fazla miktar olduğunu ve elde edilen gelirlerin FETÖ'ye aktarılıp aktarılmadığının çok yönlü araştırıldığını bildirdi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Yorumlar