ESENLER

Esenler Belediyesi'nin hazırlıkları tamam! Tıkla kurban kesim yerlerini gör

Esenler’de Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. İlçedeki kurban kesim yerleri de belirlendi. 3 toplu kurban kesim yerinin yanı sıra ilçenin 15 ayrı noktasındaki oto yıkama ve kapalı kurban kesim yerlerinde kurban kesilebilecek.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Esenler Belediyesi'nin hazırlıkları tamam! Tıkla kurban kesim yerlerini gör

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Esenler Belediyesi de hazırlıklarını tamamladı. Esenler'de bu yıl da toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşa servis ve poşet desteği sağlanacak, çay-kahve ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, Çiftehavuzlar, Fevzi Çakmak ve Turgutreis Mahalleleri'ndeki toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve rahat bir şekilde kesim yapabilmesi ve etlerini evlerine kolaylıkla götürebilmeleri için servis imkânı da sağlayacak. İki kesim yerinde iki servis aracı, vatandaşların ulaşımını gerçekleştirecek.

 Kurban Bayramı'nda kurban kesimi ve diğer hizmetlerle ilgili olarak yaşanabilecek aksaklıkları önlemek için Esenler Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü  başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan acil müdahale ekipleri kurdu. Ekipler, bayram boyunca Esenler halkına hizmet verecek. Vatandaşlar, bayram boyunca yaşayabilecekleri problem ve talepleri, Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi'nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonuna iletebilirler.

Esenler'de kurban kesim yerlerinin listesi şöyle:

Yorumlar