ESENLER

Ekrem İmamoğlu otopark işletmesi İSPARK'a devrilen İstanbul Otogarı'nda!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, otopark işletmesi İspark’a devredilen İstanbul Otogarı’nda incelemelerde bulundu. Bu anları sosyal medya hesabından paylaşan İmamoğlu "Buradaki bir kısım emniyet çevre koşulları ile ilgili sıkıntıları gidermek adına hızlıca çalışma grubu oluşturduk. Yolcuları rahatsız eden unsurları bertaraf edeceğiz" dedi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu otopark işletmesi İSPARK'a devrilen İstanbul Otogarı'nda!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı ikinci meclis toplantısı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında geçtiğimiz hafta gerçekleşmiş ve alınan kararla 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın otopark işletmesi 5 yıl süreyle İSPARK'a devredilmişti.1 saati ücretsiz olacak otoparkı 5 yıl süreyle İSPARK'ın işletmesine karar verilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaydı. Burada incelemelerde bulunan İmamoğlu otogarın bodrum katına inerek burada açıklamalarda bulundu.Burada çeşitli önlemlerin alınacağını belirten  İmamoğlu, “Benim ailem, eşim buraya giremez. Kimsenin eşi ve çocuğu buraya güvenip giremez” dedi.

İmamoğlu şunları söyledi:

"Mevcut durumu görünce alınacak önlemler birkaç cümleye sığmaz. Sıralasan sayfa sığmaz. Sizin de burada da sizin zamanınız yetmez. Belli ki yıllarca ihmal edilmiş. Güvenlik ve temizlik önlemlerini alacağız. Böyle bir sisteme hiç kimse evladını yollayıp otobüse in, ya da orada in seni alayım demez. Böyle sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken burada geçici süreci kotarmak anlamında yatırım yapacağız. Burayı bilime, teknolojiye, AR-GE merkezine teknokene dönüştürme çabası içerisinde revizyonlarımızı yapacağız. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin? Ha benim çocuğum ha başkasının eşi, kimsenin ailesi girmez. Burada huzurla ilgili sıkıntı var. Burası artık fonksiyonunu yitirmiş."

Yorumlar