ÇATALCA

Çatalca'da köpeklerin ormana terk edilmesine hayvanseverlerden tepki

İstanbul Çatalca'da ormanlık alanlara terk edilen yüzlerce köpek açlık ve ölümle savaşıyor. Köpeklerin ölüme terk edilmesine tepki gösteren hayvanseverler yetkililerden yardım istedi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Çatalca'da köpeklerin ormana terk edilmesine hayvanseverlerden tepki

Çatalca'nın Akalan köyü kırsalına yüzlerce köpeğin terk edildiğinin ihbar edilmesi üzerine haberi alan Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) köpeklerin atıldığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Bu tür olaylarla sıklıkla karşılaşıldığını belirten dernek yöneticileri Silivri'deki fırıncılardan temin ettikleri çuvallar dolusu ekmeği ve tıbbi malzemeleri yanlarına alarak terk edilen köpeklere yardım ve yiyecek ulaştırdı.

Duruma tepki gösteren hayvanseverler yetkililerden yardım istedi.

"Bu katliama birinin dur demesi gerekiyor"

Orman alanında köpekleri bulan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, "Bir kısmı kısırlaştırılmış, çoğu kısırlaştırılmamış ve üremeye devam eden sokak köpekleri burada açlıkla ve hastalıklarla mücadele ediyor. Kemikleri sayılıyor. Bu hayvanların acilen yardıma ihtiyacı var. Bu ormanlardan alınıp, bakım ve tedavilerinin yapılıp yaşamlarını idame ettirebilecekleri daha merkezi alanlara taşınmaları gerekiyor. Bu katliama birinin dur demesi gerekiyor" dedi

Yorumlar