BÜYÜKÇEKMECE

'Büyükçekmece Okuyor, Okutuyor' projesine 10 bin kitap bağışlandı

Büyükçekmece Belediyesi 3’üncü Kitap Günleri, birbirinden keyifli söyleşileri ve ünlü yazarların katılımıyla Büyükçekmece Belediye Hizmet Binası’nda tüm hızıyla devam ediyor.

'Büyükçekmece Okuyor, Okutuyor' projesine 10 bin kitap bağışlandı

Büyükçekmece Belediyesi ile Büyükçekmece Rotary Kulübü ve Ispartakule Rotary Kulübü’nün işbirliğiyle başlatılan “Büyükçekmece Okuyor, Okutuyor” projesine destek olan yayınevi, yazar, sanatçı ve vatandaşlar 10 bin kitap bağışında bulundu.

Köy okulları, cezaevleri ve kütüphanelere gönderilecek
Büyükçekmece Belediyesi kitap günleri kapsamında başlatılan kitap bağış kampanyası çığ gibi büyüdü. Pek çok sanatçı ve kitapsever, sosyal medya üzerinden birbirlerine “meydan okuyarak” çektikleri kısa videolarla kampanyaya destek verdi. Toplanan kitap sayısı 10 bini aştı. Kitaplar köy okulları, cezaevleri ve kütüphanelere gönderilecek.

Etkinliğe katılan çok sayıda kitapsever, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de yanlarında getirdikleri kitapları bağışladı.

“Paylaşınca artan iki şey var: bir bilgi, iki sevgi”
Kitap bağışında bulunan tüm yazarlara teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Ahmet Şahin şu şekilde konuştu: “Sayın başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün meydan okumasıyla başlayan ve şuan meydan okuma süreci devam ederken sayısı on binleri aşan kitap bağış kampanyamız bu kitap günlerinin son günlerine kadar devam edecek. Tabii ki ondan sonra da bağış kabul edeceğiz ama bu meydan okuma kampanyasında kitap kabulümüz en son gün ve saate kadar devam edecek. Siz cehalete, gericiliğe, sizi yok etmek isteyenlere meydan okuyorsunuz. Bu ülkenin bu meydan okumalara çok ihtiyacı var. Emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza cehalete zarar verdikleri için teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletini Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu noktaya çıkartacaksak okuyacağız.”

Yorumlar