BÜYÜKÇEKMECE

Büyükçekmece Belediyesi'nden dikkat çeken yasak!

Havai fişek sadece insanlara değil hayvanlara da büyük rahatsızlık veriyor. Hatta bu gürültü kirliliğinden bizden çok daha fazla etkileniyorlar. Büyükçekmece Belediyesi aldığı kararla ilçelerinde havai fişek atışını yasakladı.

Büyükçekmece Belediyesi'nden dikkat çeken yasak!

Halkın meclise katılımını sağlamak için mahallelerde belediye meclis toplantıları yapan Büyükçekmece Belediyesi, temmuz ayı toplantısını Güzelce Mahallesi Spor Kulübü’nün lokalinde yaptı. Toplantıda çevreci bir karara imza atıldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün de katıldığı toplantıda havai fişeklerin gürültü kirliği yarattığı, göçmen kuşları ürküttüğü, hasta, yaşlı ve çocuk sağlığını olumsuz etkilediği gerekçesiyle yasaklanmasına oy birliğiyle karar verdi.

Karara göre, uluslararası faaliyetler ve ulusal günler hariç, hiçbir zaman havai fişek kullanılamayacak. Belediye Başkanı Akgün, Büyükçekmece’nin göçmen kuşların uğrak noktası olduğuna dikkat çekti. “Havai fişek atımı külliyen yasaklandı” dedi.

Ayrıca toplantıda gece sokak düğünü yapılması ve silah atılması olaylarının da kaymakamlığa iletilmesi karara bağlandı. Başkan Akgün, toplantıdan fotoğraflar paylaştığı twitter hesabından, kararların tüm Büyükçekmece’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorumlar 2 yorum