BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü'nde yıkım gerginliği! Av tüfeği ve tabanca gösterdiler

Beylikdüzü'nde yıkıma engel olmak isteyen bina sakinleri tabanca ve tüfekle cama çıkınca devreye polisler girdi. İki kişi gözaltına alınırken tabancanın kuru sıkı olduğu ortaya çıktı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Beylikdüzü'nde yıkım gerginliği! Av tüfeği ve tabanca gösterdiler

Beylikdüzü fena karıştı. Bitişik binaların yıkımı sırasında gerginlik çıktı. Olayda iki kişi gözaltına alındı.

Olay saat 11.00 sıralarında Yakuplu Mahallesi 30. Sokak'ta meydana geldi. 5 katlı bitişik 2 binadan birinin sakinleri bir inşaat şirketiyle anlaşarak yıkılıp yeniden yapılmasına karar verdi.  Diğer bina sakinleri ise binalarında oturmaya devam etti. Bu sabah yıkım için bina önüne gelen firma yetkilileri bina sakinlerinin tepkisiyle karşılaştı. Yıkım sırasında binaların bitişik olmasında dolayı kendi binalarının da zarar göreceğini söyleyen ev sahipleri ile görevliler arasında tartışma yaşandı.

 

AV TÜFEĞİ VE TABANCA ÇEKTİLER 

Tartışmanın büyümesi üzerine yıkıma engel olmak isteyen iki bina sakini evlerindeki tabanca ve av tüfeğini alarak balkona çıktı. Silah çeken ev sahiplerini gören görevli ve vatandaşlar durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. olay yerine gelen polis ekipleri çelik yeleklerini giyerek uzun namlulu silahlarla çevrede güvenlik önlemi aldı. Zaman zaman  polisle ev sahipleri arasında gergin anlarında yaşandığı olayda balkona çıkan iki kişi polis ekiplerince gözaltına alındı. Tabancanın kuru sıkı olduğu ortaya çıktı. 

Yorumlar