BEYKOZ

Beykoz’da koronavirüs mesaisi aralıksız sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yürüttüğü ilaçlama çalışmaları tüm kamu binaları ve ortak yaşam alanlarında haftanın 7 günü kapsamlı bir programla sürüyor.

Serpil Portakal
Serpil Portakal[email protected]
Beykoz’da koronavirüs mesaisi aralıksız sürüyor

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs tehdidinin ülkemizde salgın hale gelmemesi için hijyen, denetim ve bilinçlendirme çalışmaları artırılırken Beykoz’da hafta için ve hafta sonu olmak üzere halkın ortak kullandığı alanlarda kapsamlı bir ilaçlama programı yürütülüyor.

Koronavirüs henüz ülkemizde görülmeden, afiş ve broşürlerle kamuoyunu bilgilendiren, belediye hizmet binalarına el dezenfektanları yerleştiren Beykoz Belediyesi, kamu binaları ve halka açık alanları kapsayan genişletilmiş ilaçlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Özel kıyafetli personeller tarafından yapılan çalışmalarda ilçedeki tüm okul ve camiler, kamu binaları, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, muhtarlıklar, park ve bahçeler, meydanlar, taksiler, taksi durakları, minibüsler, minibüs durakları, otobüs durakları, yolcu motorları, iskeleler, kahvehaneler, spor kulüpleri, karakollar, dernekler ve kuaförler detaylı şekilde ilaçlanıyor.  

Vatandaşların hizmet için geldiği kamu binaları, taksi, taksi durakları, otobüs durakları ile ortak yaşam alanları her gün ilaçlanırken diğer alanlar haftada 2 günlük periyotla dezenfekte ediliyor. 

Virüsün halka açık alanlar yoluyla yayılmaması için ortak temas edilen yüzeyler etkili solüsyonlar ve titiz bir uygulamayla dezenfekte ediliyor.  

İlaçlama çalışmalarında kullanılan dezenfektanlar virüslerde etkili olurken insan sağlığına zarar vermiyor. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında yürütülen ilaçlama hizmeti salgın tehlikesi geçene kadar belediye ekipleri tarafından düzenli bir periyodla devam edecek.

Yorumlar