BEYKOZ

Beykoz'da bir eve molotofkokteyli ile saldırı!

İstanbul'un Beykoz ilçesinde bir eve molotofkokteyli atıldı. Bina ve çevresinde inceleme yapan polis ekipleri, olayın faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Beykoz'da bir eve molotofkokteyli ile saldırı!

 İstanbul'un Beykoz ilçesinde bir eve molotofkokteyli atıldı.Tokatköy Mahallesi Kasırga Sokak üzerinde bulunan 2 katlı bir eve molotofkokteyli atılması sonucu yangın çıkan yangın hasara neden oldu.

Sesleri duyan ev sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

AİLE GÜRÜLTÜYE UYANDI

Atılan molotofkokteyli nedeniyle çıkan yangın, gürültüyü duyarak uyanan aile bireylerinin ve itfaiyenin müdahalesi sonucu kısa sürede söndürüldü. Yangın, evde hasara neden oldu.

Yangının söndürülmesinin ardından evin çevresindeki incelemelerde içerisinde yanıcı madde bulunan şişeler bulundu.

"HAYATIMIZA KASTETTİLER"

Ev sahibi Ahmet İnce, "Uyuyorduk, sese uyandık. İki üç defa ses geldi, sonra kalkıp baktık şişeler var. Hayatımıza kastettiler." dedi.

Saniye İnce de çatıdan gelen ses üzerine uyandığını belirterek, "Herhalde dolu yağıyor dedim. Kalktım baktım benim camımın önü alevlendi, her taraf yanıyor. Korkuyla bağırdım, neden yatıyorsunuz kalkın, yanacağız, ev tutuştu. Sonra kiracımız geldi, hortumlarla, kovalarla yangını söndürdüler. Şişeler evin arkasında, 3 tane şişe var. Evin etrafına benzin dağıldı, kokuyor. Evde 10 kişi kalıyoruz, 6 kişi biz, 4 kişi de kiracılarımız. Uyuyorduk, ben sese kalktım, kalkmasam kül olacaktık." diye konuştu.

Bina ve çevresinde inceleme yapan polis ekipleri, olayın faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar