BEŞİKTAŞ

Kartal ve Beşiktaş'ta Muhtarlar Günü böyle kutlandı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Muhtarlar Günü kapsamında Etiler Sanatçılar Park’ında ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya gelirken, Kartal'da da 20 mahalle muhtarı Kartal Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kartal ve Beşiktaş'ta Muhtarlar Günü böyle kutlandı

Kartal’da hizmet veren 20 mahalle muhtarı, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Kartal Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakırken, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ilçede görev yapan muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'i temsilen meydanda bulunan Başkan Yardımcısı İmam Aydın muhtarları tek tek karşılayarak tebrik etti. Ardından Kartal'da öğrenim gören lise öğrencilerinin de katılımıyla birlikte İstiklal Marşı okunarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Başkan Yüksel'den tebrik mesajı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise Muhtarlar Günü ile ilgili bir mesaj yayımlayarak, Kartal'da 10 yıldır her ay ilçenin sorunlarının hızlı tespiti ve çözümü için ‘Muhtarlar Toplantısı' yapıldığına dikkat çekti. Başkan Yüksel, “Demokrasimizin yapı taşını oluşturan ve komşularımız ile aramızda önemli görevler üstlenen muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutlarım. Her fırsatta bir araya geldiğimiz değerli muhtarlarımız ile Kartal'a artı değer katmaya devam edeceğiz” diyerek muhtarlar ile belediye arasındaki iş birliği ve uyuma vurgu yaptı.


Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Etiler Sanatçılar Park'ında Beşiktaş'ta görev yapan muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda konuşma yapan Başkan Akpolat, vatandaşların ilk temas noktasının muhtarlar olduğunu belirterek sözlerini şöyle devam etti:


“Muhtarlarımızın tarihimizde önemli bir yeri var, kültürümüzün bir parçası, biz göreve geldiğimizde muhtarlarımızla beraber çalışma noktasında düzenli toplantılar yapıyoruz. Mahallemizin, sokaklarımızın sorunlarını hep beraber dinliyoruz ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bizim görmediğimiz gözden kaçırdığımız konuları muhtarlarımız anında tespit ediyor ve bize iletiyorlar. Yatırım yapacağımız noktada vatandaşın önceliğini belirleyeceğiz. Bir sandık koyacağız muhtarlıklarımıza vatandaş hangi sorunu öneriyorsa ona yatırım yapacağız.''

Tören düzenlendi


Kahvaltı toplantısının ardından Beşiktaş Belediyesi Çırağan Hizmet Binası'nda tören düzenlendi. Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü, muhtarlar, meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, ardından muhtarlar adına Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkanı Yeşim Özer Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Törende kısa bir konuşma yapan Özer, muhtarların önemine değindi. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Yorumlar