BAYRAMPAŞA

Bayrampaşa'nın 'Hayır Kapısı' açıldı

Yılda 7 bin aileye yardım eden ve ihtiyaç sahiplerine umut olan Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Hayır Kapısı’ yeni yeri ve modern görünümüyle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneği olan Hayır Kapımız ilçemiz ve halkımız için hayırlı olsun. Böyle hayırlı bir işe katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bayrampaşa'nın 'Hayır Kapısı' açıldı

Hayır Kapısı, Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile Aydıner’in eşi ve Hayır Kapısı Onursal Başkanı Melahat Aydıner’in ev sahipliği yaptığı açılış törenine ilçe içinden ve dışından çok sayıda davetli ve protokol üyesinin yanı sıra Sultan II. Abdülhamid Han'ın torunu Nurhan Osmanoğlu katıldı. Konuşmaların ardından Başkan Aydıner ve beraberindekiler, ilçe müftüsü Yılmaz Küçük’ün ettiği dua eşliğinde, Hayır Kapısı’nın açılış kurdelesini kestiler.

“GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİNİZ”

Açılış töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Proje ve hizmetlerimizle 7’den 70’e tüm Bayrampaşalı’ların gönlünde yer bulabilmenin mücadelesini verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Güler yüzlü belediyeciliğimizle sosyal belediyeciliği ön plana aldık. Bu bağlamda, gerçek ihtiyaç sahibi her aileye dokunduk. Yardım etmek dinimizin ve kültürümüzün anlamlı bir eylemidir. O nedenle ben buradan herkesi yardım etmeye davet ediyorum. Yardım çalışmalarımızda bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen iyilik gönüllüsü her bir vatandaşımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerin bilemediği, duyamadığı ve göremediği ihtiyaç sahiplerini lütfen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze veya Hayır Kapımıza bildiriniz. Biz de Hz. Ömer’ in örnek adaletiyle hareket ederek, utanan, sıkılan ve mahcubiyet yaşayan gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatalım”  dedi.

Engelli Gündüzlü Bakım Evi’ni de yakın zamanda açacaklarının müjdesini veren Başkan Aydıner, “Engelli çocuğu ya da yakını olan vatandaşlarımız bu merkezimize çocuklarını günübirlik emanet edebilecekler. Biz orada onları rehabilite edecek ve tüm ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Engellilere, hastalara ve yaşlılara karşı pozitif ayrımcılık yaparak, ihtiyaç duydukları her an onların yanında oluyoruz. Hastaneye gitmesi gereken yatalak hastaları da araçlarımızla hastaneye ulaştırıyor, tedavilerinin ardından ise evlerine bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

"HAYIR YOLCULUĞUMUZ DEVAM EDECEK"

Başarılı bir şekilde sürdürdükleri 5 yıllık hayır serüvenlerini sunum eşliğinde anlatan Hayır Kapısı Onursal Başkanı Melahat Aydıner ise, “Bu güne kadar on binlerce ihtiyaç sahibi ailenin tüm ihtiyacını karşıladık. Bu süreçte en büyük desteği eşim Atila Aydıner’den gördüm. Bizler, veren elin erdemi ile alan elin duasını buluşturma düsturuyla gerçekten ihtiyaç sahibi olan herkese yardım elimizi uzattık ve uzatmaya da devam edeceğiz. Hayır yolculuğumuzda bizlere destek olan tüm hayırseverlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞVURULAR SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE YAPILACAK

Belediye hizmet binasının alt katındaki yeni yerinde hizmet verecek olan Hayır Kapısı ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere ve içeriğe sahip modern bir yer. Hayır Kapısı’ndan yardım almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvurulularını ise Bayrampaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapmaları gerekiyor.

Yorumlar