BAŞAKŞEHİR

Yasin Kartoğlu Başakşehir'e bir eser daha kazandırdı

Başakşehir Belediyesi tarafından Bahçeşehir’e kazandırılan 28 Nolu Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi Başakşehir Şehir Hastanesi de inşallah önümüzdeki yıl hizmete girecek” dedi.

Yasin Kartoğlu Başakşehir'e bir eser daha kazandırdı

Başakşehir Belediyesi’nin Bahçeşehir’e kazandırdığı eserlere bir yenisi daha eklendi. Bahçekent Sitesi’nde inşa edilen 28 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, İlçe Sağlık Müdürü Deniz Bilgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

8 bin kişiye hizmet verecek

Başkan Kartoğlu, “Hizmete açtığımız ve yaklaşık 8 bin kişiye hizmet verecek 28 Nolu Aile Sağlığı Merkezimiz ilçemize hayırlı, uğurlu olsun, burada hizmet verecek doktor ve hemşire arkadaşlarımıza da görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

“Şehir Hastanesi Haziran 2020’de açılıyor”

Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi olacak Başakşehir Şehir Hastanesi’nin Kayaşehir’de yükselmeye devam ettiğini belirten Kartoğlu, “İnşaat çalışmaları gece gündüz demeden büyük bir hızla süren Şehir Hastanemiz, inşallah önümüzdeki yıl haziran ayında hizmete girecek. 2 bin 700 yataklı dev sağlık kompleksi, 10 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacak ve çevresinde günlük 100 bin kişilik sirkülasyon olacak. Mutluluğun şehri Başakşehir, böylece sağlığın da başkenti haline gelecek.” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar