BAŞAKŞEHİR

‘Çocuk Maratonu’na katılan çocuklar doyasıya eğlendi

Başakşehir  Belediyesi tarafından düzenlenen 2. ‘Çocuk Maratonu’na 3 bini çocuk 12 bin kişi katıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Avrupa’nın en büyük çocuk maratonundayız. Katılımdaki yoğunluğu ve çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu gördükçe ben de çok mutlu oldum." dedi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
‘Çocuk Maratonu’na katılan çocuklar doyasıya eğlendi

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. ‘Çocuk Maratonu’na binlerce kişi katıldı. Başakşehir Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen maratonda aileleriyle birlikte ve bireysel olarak altı farklı kategoride koşan çocuklara, bitiş çizgisine ulaştıklarında birincilik madalyasının yanı sıra birçok hediye verildi.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK MARATONU

Dünya Çocuk Günü’nde düzenlenen ‘Çocuk Maratonu’nda konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, konuşmasına sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’nda görevli askerleri selamlayarak başladı. Kartoğlu, “Suriye’de terör örgütleriyle mücadele eden Mehmetçiğimize buradan selam gönderiyorum. Rabbim askerlerimizi her türlü kötülükten korusun ve onların kahramanlıklarına kahramanlık katsın” dedi.  Bu yıl ikincisini düzenledikleri Çocuk Maratonu’na katılımın beklenenin üzerinde olduğunu dile getiren Başkan Kartoğlu, “Avrupa’nın en büyük çocuk maratonundayız. Katılımdaki yoğunluğu ve çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu gördükçe ben de çok mutlu oldum. İstanbul’un en yeşil ilçesiyiz. Millet Bahçesi, Sular Vadisi, Hayat Park ve Gölet gibi spor için çok elverişli dev parklara sahibiz. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için hep birlikte spor yapalım. 3. Gençlik Oyunlarımız da başlıyor. Ortaokul ve liselerden 25 bin genç spor ve kültür sanatın çeşitli dallarıyla sosyalleşecek ve kötü alışkanlıklardan uzak duracaklar” diye konuştu. Başkan Kartoğlu, konuşmasının ardından eşi Kübra Kartoğlu ve çocukları Beren ve Yusuf ile birlikte yarışmalara katıldı.

Yorumlar