BAKIRKÖY

Rahatsızlanan yaşlı kadını, pencereden eve giren itfaiye kurtardı

Gece saatlerinde rahatsızlanarak komşusunu arayan yaşlı kadın eve gelen ve pencereden giren itfiaye ekipleri tarafından ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Rahatsızlanan yaşlı kadını, pencereden eve giren itfaiye kurtardı

Bakırköy'de oturan 84 yaşındaki Şükran Çınar gece saatlerinde rahatsızlandı. Komşusunun ihbarı üzerine adrese gelen itfiaye ekipleri, yaşlı kadını pencereden girerek kurtardı. 

4 katlı bir binanın birinci katında oturan Şükran Çınar (84) gece saatlerinde rahatsızlandı. Komşusunu arayıp "ben iyi değilim" diyen Çınar'a yardım için gelen apartman sakinleri kapıların içeriden kilitli olması nedeniyle eve giremedi.

Yaşlı kadın da yerinden kalkıp kapıyı açamayınca, apartman sakinleri durumu sağlık, itfaiye ve polise bildirdi. Adrese gelen itfaiye ekipleri, merdiven yardımıyla dairenin penceresine uzanarak camı kırdı. Pencereden eve giren itfaiye erinin kapıyı açmasıyla daireye giren sağlık görevlileri, tansiyon ile şeker hastası olduğu öğrenilen Çınar'a ilk müdahaleyi evde yaptı. Sedye ile daireden çıkarılan yaşlı kadın ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Çınar'ın tedavisi sürüyor.

Yorumlar