BAKIRKÖY

Olacak iş mi? Bakırköy Belediyesi engellilerin yolunu kapattı!

Böylesi ancak Türkiye'de olur! Bakırköy Belediyesi, kaçak hafriyat ve moloz dökümünü engellemek amacıyla Omurilik Felçlileri Derneği girişindeki yolu beton bariyerle kapattı. Kapatılan yoldan ise engelli dernek üyelerinin geçiyordu.

Olacak iş mi? Bakırköy Belediyesi engellilerin yolunu kapattı!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Genel Başkanı Ramazan Baş, Bakırköy Belediyesi'nin kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla yola  beton bariyerler koyduğunu belirterek, engellilerin mağduriyet yaşadıklarını söyledi. 

Ramazan Baş, "Genel merkeze yaklaşık 500 metrelik kestirme yolu kullanamayan engelli vatandaşlar yaklaşık 2 kilometrelik alternatif yolu kullanmak zorunda kalıyor" dedi..

Bakırköy Belediyesi ile yolun durumunu görüştüklerini dile getiren Baş, "Yol kapatılınca bizim kullanım alanımız da zorlaştı. Bununla ilgili Bakırköy Belediyesi yetkilileri ile görüştük. En kısa zamanda bu sorunu halledeceklerini söylediler. Yolun kapatılma sebebi olarak da kaçak moloz kamyonlarının moloz ve hafriyat döktüklerini bunu ancak yolu kapatarak önleyebildiklerini belirttiler. Biz de yolun uzadığını ve başka mağduriyetlerimizi dile getirdik. Yaklaşık 3 aydır yolun bir taraftan girişi kapatılmış durumda" diye konuştu..

Genel Merkez'in bulunduğu arazide 112 Acil noktası ve başka derneklerin de olduğunu ifade eden Baş, ambulansların da kısa yolu kullanamadıklarını ve yaklaşık 2 kilometrelik yolu kat ettiklerini söyledi.

Dernek çevresinde yaşadıkları sorunlara da değinen baş şunları söyledi:

"112 Acil de bizim gibi yolu uzatarak kullanıyor. Acil hastaya ya da acil gidilmesi gereken yere giderken mağduriyet yaşıyor olabilirler. Burada gayri ahlaki durumlar yaşanıyor. Yoğun alkol tüketimi ve genel tuvalet olarak kullanılıyor bu alan. Acemi sürücülerin kullanım alanı haline geldi. Engellilerin kullanıldığı bir yolda sürücülere araba kullanmayı öğretiyorlar. Buranın daha güzel bir sosyal alan haline gelmesi ve yolun da bir an önce asfaltlanıp kullanılacak hale getirilmesi gerekir" ifadelerinde bulundu..

Yorumlar