BAĞCILAR

Bağcılar’da bayram hazırlıkları tamamlandı! 22 mahallede 25 kurban kesim noktası...

Bayram süresince 847 personelin görev yapacağı Bağcılar'da belirlenen 25 nokta haricinde kurban kesime müsaade edilmeyecek.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Bağcılar’da bayram hazırlıkları tamamlandı! 22 mahallede 25 kurban kesim noktası...

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bağcılar Belediyesi, vatandaşların huzurlu, güvenli, temiz ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için bütün önlemleri aldı.

Bayram süresince Çevre Koruma Müdürlüğü’nden 709, Zabıta Müdürlüğü’nden 130, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden 8 kişi olmak üzere toplam 847 personel hizmet için görev başında olacak.

Bayram boyunca da 32 çöp aracı, 8 yıkama tankeri ve 6 kamyonetle kurban kesim noktalarında temizlik, dezenfeksiyon ve çöplerin alınması işlemleri yapılacak. Kurban atıkları da çöp konteynırlarında toplanacak.

İlçe genelindeki 22 mahallede 25 kurban kesim noktası belirlendi. Belirlenen otopark, oto yıkama alanı dışında kurban kesilmesine müsaade edilmeyecek. Zabıta memurları ve motorize tim kaçak kurban kesiminin önüne geçmek ve meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek için görev yapacak.

ENGELLİ, KİMSESİZ VE YAŞLILARIN EVLERİ TEMİZLENDİ

Öte yandan bayram öncesinde engelli, yaşlı ve kimsesiz 400 kişinin oturdukları evler temizlenerek bayrama hazırlandı. Hijyen açısından cami bahçeleri, kurban kesim yerleri, parklar detaylı bir temizlikten geçirilirken kavşaklardaki çiçeklerin de bakımı yapıldı.

Yorumlar