ATAŞEHİR

Ekrem İmamoğlu'ndan Ataşehir Belediyesi'ne ziyaret

Geçtiğimiz haftalarda Üsküdar, Küçükçekmece, Esenyurt, Eyüpsultan,Esenler, Ümraniye Belediyelerini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni durağı Ataşehir Belediyesi oldu.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu'ndan Ataşehir Belediyesi'ne ziyaret

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediye ziyaretleri aralıksız sürüyor. İmamoğlu, son olarak Ataşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Başkan İmamoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve İBB yöneticileri ile ortak masa toplantısınde bir araya geldi.

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, "Ataşehirimizin sorunlarını el ele verip birlikte çözüme kavuşturacağız.İlk defa bir İBB Başkanı bizi ziyaret ediyor. Sadece bizi değil, AK Partili belediyeleri de ziyaret ediyor. Bu, Türkiye’ye örnek olsun bana göre. Sonuçta biz yerel yöneticiyiz. Seçildikten sonra kentin belediye başkanıyız. Doğrusu da budur. O anlamda duyarlılığından dolayı ben, sayın Başkan’a teşekkür ediyorum" dedi.

İlgezdi’nin makam odasında kameraların karşısına geçen İmamoğlu şunları söyledi:

“Bugün Ataşehir’deyiz. Ataşehir Belediye Başkan’ımızla berber Ataşehir’in sorunlarını konuşacağız. Bütün ilçelerimizi geziyoruz. Bu gezilerimizi yaparken, ilçelerimizin bütün belediye başkanlarının İBB ile olan koordinasyonunu, iş birliğini konuşuyoruz. Aynı zamanda yeni geliştirebileceğimiz alanları paylaşıyoruz. Bu bölgede deneyimi yüksek bir belediye başkanımızla hem Ataşehir’i hem yakın çevresini konuşacağız. Bu sabah bizi hem muhtarlar hem de sivil toplum kuruluşlarıyla karşılamış olması da bize ayrı bir keyif olmuştur.

"UMUYORUM VERİMLİ BİR ATAŞEHİR GÜNÜ YAŞAYACAĞIZ"

Umuyorum verimli bir Ataşehir günü yaşayacağız. Hızlıca eksik kalan ne var ya da yapmamız gereken ne var konusunda güzel, verimli bir toplantı gerçekleştireceğiz. Günün sonunda İstanbul’un tümünde, parti ayrımı yapmaksızın, tüm belediye başkanlarıyla bir araya gelen, iş birliği yapan, iş üreten bir İBB Başkanlığı’nı tesis etmeye çalışıyoruz. Bu, İstanbul’un özlem duyduğu bir tavırdı. Zira ben de bir ilçe belediye başkanı olarak bu süreçleri yaşamış birisiyim. Ama bunlar geride kaldı. Artık üst seviyede demokrasinin, paylaşımın hissedildiği bir İstanbul’u, 39 ilçeyi paydaş kabul ederek süreci yürütmek çabası içerisindeyiz. Ataşehir Belediye Başkan’ımıza da Battal İlgezdi Başkan’ımıza da hem görevinde hem de bizimle olan iş birliğinde başarılar dileriz”

Yorumlar