ÜMRANİYE

Belediye başkanı kararlı! Spor devrimi yaşanıyor

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinden sonra spora ve sporcuya desteğini arttıran Ümraniye Belediyesi, bu alanda tam bir devrim gerçekleştiriyor. Ümraniye, yeni açılan spor merkezleri, salonlar ve yeni projelerle binlerce sporcu yetiştirerek, spora ve sporcuya desteğini sürdürüyor.

Belediye başkanı kararlı! Spor devrimi yaşanıyor - Sayfa 1

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmeden önceki vaatleri arasında yer alan spora yönelik projeler bir bir hayata geçirilirken, Ümraniye’de sporla ilgili umut veren gelişmeler yaşanıyor. Ümraniye Belediyesi açtığı spor merkezleri ve salonların yanı sıra farklı branşlarda düzenlediği kurslarla binlerce sporcu yetiştiriyor. Belediyenin açtığı kurslara 2019 yılı aralık ayı itibariyle 6 bin 75 öğrenci kayıt yaptırdı.

Belediye başkanı kararlı! Spor devrimi yaşanıyor - Sayfa 2

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 16 adet spor salonu ve merkezde, 27 branşta açtığı kurslarla Ümraniyelilere hizmet veriyor. Bu kurslarda 112 eğitmen görev alırken, 2019 yılı Aralık ayı itibariyle kurslara kayıt olan öğrencilerin sayısı ise, 6 bin 75’e ulaştı.

Belediye başkanı kararlı! Spor devrimi yaşanıyor - Sayfa 3


Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, yüzme, fitness, pilates, step aerobik, zumba, geleneksel okçuluk, kort tenisi, masa tenisi, badminton, atletizm, boks, judo, güreş, tekvando, karate, jimnastik, bisiklet, kaykay-paten, çocuk zumbası, çocuk platesi, sabah sporları, halk oyunları ve özel gereksinimlilere fiziksel etkinlikler konusunda farklı merkezlerde kurslar açtı. Müdürlük ayrıca atletizm, geleneksel okçuluk, hentbol, judo, güreş, tenis, bisiklet, halk oyunları, tekvando ve karate branşlarında kulüpler oluşturarak spora ve sporcuya desteğini sürdürdü.

Belediye başkanı kararlı! Spor devrimi yaşanıyor - Sayfa 4

Yeni Spor Merkezi ve Spor Salonları Açıldı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinin hemen ardından Ümraniye’nin her mahallesinde sporu yaymayı hedefleyen Ümraniye Belediyesi, bu hedefler doğrultusunda yeni spor merkezleri ve salonlar açarak spora olan desteğini arttırdı. O merkezlerden biri olan Ümraniye Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’ne kısa süre önce açılmasına rağmen bin 882 kişi kayıt yaptırdı.