SİLİVRİ

Silivri Sahili'nde çevre dostu banklar

Silivri Belediyesi vatandaşların şarj sorununa çözüm buldu. Sahil kordonuna güneş enerjisi ile çalışan akıllı ve çevre dostu banklar yerleştirdi. Bankları kullanan vatandaşlar elektronik cihazlarını şarj edebiliyor.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Silivri Sahili'nde çevre dostu banklar - Sayfa 1

Silivri Belediyesi dur durak bilmiyor. Vatandaşların elektronik şarj sorununa çevreci çözümler bulan Silivri Belediyesi sahil kordonuna yerleştirdiği banklarla vatandaşların yüzünü güldürdü.

Silivri Sahili'nde çevre dostu banklar - Sayfa 2

Bilgi İşlem Müdürlüğünce Silivri Sahili’ne güneş enerjisi ile çalışan akıllı banklar yerleştirildi. Vatandaşların yoğun olarak vakit geçirdiği kordon boyundaki bazı noktalarda akıllı banklar ile cep telefonu, tablet ve powerbank gibi elektronik cihazlar şarj edilebiliyor.

Silivri Sahili'nde çevre dostu banklar - Sayfa 3

İlk olarak 5 adet yerleştirilen ve güneş enerjisi ile çalışan banklar, kendi ürettiği solar enerjisi ile akülerini yeniden doldurarak gece boyunca hizmet veriyor. Yeşil enerjili şarj üniteli akıllı banklar, 4 adet cep telefonunu aynı anda şarj edebiliyor.

Silivri Sahili'nde çevre dostu banklar - Sayfa 4

Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdür Serkan Karabulut yaptığı açıklamada; “Ekiplerimiz çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Talepler doğrultusunda akıllı bank uygulamaları diğer sahilin diğer bölgelerine de yerleştirilecek.” dedi.