ŞİLE

Ekrem İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Beykoz'daki seçim turunu tamamlayıp, Şile'ye geçti. Seçim otobüsünün üzerine çıkan İmamoğlu, meydanda toplanan coşkulu kalabalığa seslendi. Beykoz'da kendilerine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle buradaki programa gecikmek zorunda kaldıklarını belirten İmamoğlu, alanda bekleyen vatandaşlardan özür diledi.

Ekrem İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak - Sayfa 1

İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum, köyü severim. İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak

CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugünkü seçim turunu Beykoz'dan Şile'ye taşıdı. Burada vatandaşlara konuşan İmamoğlu, ''Otobüsle geziyorum. Müthiş ilgi görüyoruz. İnanılmaz. Her kesimden insan kendi siyasi hareketleriyle bizi selamlıyorlar. O kadar mutlu oluyorum ki. Bazen tek tük bazı vatandaşlarla göz göze geliyoruz. Gözünden anlıyorum. Belli ki kin duyuyor. Niye kin duyuyor? Ne yazık ki o gariban vatandaşıma öyle öğretmişler. Üzülüyorum. Bakın, kin ve nefret. Bu iki duygu her şeyi yakar, yıkar, kül eder. Milletçe bütün ilişkilerimiz kavurur. Bu milleti kine nefrete kim sürüklüyorsa onu Allah'a havale ediyorum'' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak - Sayfa 2

''31 Mart'ta asla gecikmeyelim ve 1 Nisan'a zaferle uyanalım'' diyen İmamoğlu, konuşmasına, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı. Her ülkenin yöneticilerini, sözlerine dikkat etmeleri konusunda uyaran İmamoğlu, ''Kimse bizim altımızı oymaya kalkmasın'' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak - Sayfa 3


''Amacım çocukların sevgisini kazanmak''

Belediye başkanı olarak amacının çocukların sevgisini kazanmak olduğunu vurgulayan İmamoğlu, ''Çocuk, karşılıksız sever, beklentisi yoktur. 1 Nisan'dan itibaren İstanbul'un çocuklarına doya doya hizmet etmeye gelen bir belediye başkanı olacağım. Kendi ilçemde çocuk sevgisini doya doya yaşadım. İstanbul'un bütün çocuklarına müjdeliyorum ki dünyanın en büyük çocuk kentinde, İstanbul'un her ilçesindeki çocukların eşit hale gelecek olması benim en büyük projemdir. Çocuklar ve kadınlar mutlu değilse, kendilerini güvende hissetmiyorsa o şehir mutlu olamaz. Kadınların kendini güvende hissettiği, mutluluk şehri var etmeye çalışacağız. Bize düşen, bunu organize temek ve insanları birleştirmektir'' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Ben köy çocuğuyum İstanbul’un köyleri bizimle baş tacı olacak - Sayfa 4


''Aday oldum, şehrin dili değişti!''

Şile ve benzeri ilçelerin hak ettiği değeri kazanacağını ifade eden İmamoğlu, ''Hem sayfiyesi hem tarımı hem de turizm potansiyeli olan ilçelerimiz bugün istenilen noktada değilse, bunu yönetenler beceremedi demektir. Şile'nin köylerine, İstanbul'dan görmek için bile akın akın gelecekler. Köyleri seven, köyden beslenen biriyim. Köy çocuğu olarak söz veriyorum. Şile'nin köyleri baş tacı olacak. İstanbul'un şimdi mahalleye dönüştürülen 150 köyünde ortaya koyacağımız tarım politikalarıyla bu süreci değiştireceğiz'' diye konuştu. ''Ben aday olduğum günden beri şehrin dili değişti'' diyen İmamoğlu, ''İnsana dair unuttukları her şeyi onlara hatırlattık. Bizim insanımız akıllıdır. 20 gün kala, seçimi kazanmak için kopyacılığa geçmişse, bizim insanımız ona oy vermez. Şileli ne yapar? Emekli eder, gönderir'' dedi.