PENDİK

Pendik'te koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor

Pendik Belediyesi, Koronavirüs (Covid -19) vakasının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren çalışmalarını olağanüstü bir şekilde sürdürüyor. Bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi. Tüm bu işlemlerde 28 ton solüsyon kullanıldı.

Pendik'te koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor - Sayfa 1

Pendik Belediyesi koronavirüs (Covid 19) ile mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şehrin en yoğun olan devlet hastaneleri, aile sağlık merkezleri,marketler, fırınlar, eczaneler, diğer kamu ek hizmet binaları, tüm toplu taşıma durakları, minibüsler, taksiler, bankalar, ATM’ler, yoğun caddeler sürekli ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor.  

Pendik'te koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor - Sayfa 2

Vakanın ilk gününden bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi. Tüm bu işlemlerde 28 ton solüsyon kullanıldı.

Pendik'te koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor - Sayfa 3

Tüm mahalleler temizleniyor

Her yıl yaptığı bahar temizliğini Koronavirüs (COVID – 19) nedeniyle erkene çeken Pendik Belediyesi, tüm mahallelerde toplu temizlik çalışmasını sürdürüyor. Bugüne kadar 26 mahallede 260 cadde ve 2 bin 655 sokakta süpürme ve yıkama işlemi yapıldı. Temizlik çalışmalarında 3 bin 250 ton su ve 625 litre solüsyon kullanıldı. Tüm mahalleler 23 Nisan`a kadar tamamlanmış olacak.

Pendik'te koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor - Sayfa 4

Zabıta Ekipleri işyerlerine denetimlerini sürdürüyor

Koronavirüs yayılımını düşürmek amacıyla sürdürülen çalışmalarda Zabıta Ekipleri, önemli rol üstlendi. Genelge ile kapatılan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdüren Zabıta Ekipleri, ayrıca yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş ihtiyacını karşılıyor. Ekipler, denetimlerini sıklaştırdığı pazarlara ise maskesiz girişe izin vermiyor.