PENDİK

40 futbol sahası büyüklüğündeki millet bahçesinde son durum

Amfi tiyatrodan gölete çok sayıda donatıya sahip Millet Bahçesi bu ay sonunda tamamlanıyor. Pendik Belediyesi de 40 futbol sahası büyüklüğündeki dev bahçeye kolay ulaşım için 3 yeni sokak yapıyor.

40 futbol sahası büyüklüğündeki millet bahçesinde son durum - Sayfa 1

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Pendik'e kazandırılan Millet Bahçesi çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde denize hakim manzarasıyla toplam 284 bin metrekare alana sahip olan millet bahçesinin bu ay sonunda tamamlanıyor. Açılışının ise yeni yılın ilk dönemlerinde yapılması hedefleniyor.

40 futbol sahası büyüklüğündeki millet bahçesinde son durum - Sayfa 2

Kolay ulaşım için yeni sokaklar açılıyor

Pendik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Millet Bahçesi’ne kolay ulaşım için 3 yeni sokak açıyor. Yeni sokaklar sayesinde sürücüler, Dumlupınar ve Fevzi Çakmak Mahallelerinden Millet Bahçesi’ne doğrudan erişebilecek. 

40 futbol sahası büyüklüğündeki millet bahçesinde son durum - Sayfa 3

Doğal ve suni göletler olacak

40 futbol sahası büyüklüğündeki Millet Bahçesi’nde piknik alanları, çocuk oyun alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, amfi tiyatro, kent bostan alanı, pazar alanı, koru köşkü, kafeterya ve gençlik merkezi yer alıyor. Dev bahçede 2 suni 2 de doğal olmak üzere 4 gölet bulunacak. Ayrıca Millet Bahçesi Projesinde gençlerin kitap okuyabileceği, ücretsiz internet hizmetinden faydalanabileceği, derslerini çalışabileceği Millet Kıraathanesi de olacak. Tüm bu donatılarla Millet Bahçesi her yaştan insanın keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği gözde mekanların başında gelecek.

40 futbol sahası büyüklüğündeki millet bahçesinde son durum - Sayfa 4

İstanbul'un unutulan sebze ve meyveleri yetiştirilecek

Pendik Millet Bahçesi bugün tüm dünyanın benimsediği kent tarım alanları ve ekolojik pazar temalarıyla donatılıyor. Alanın kuzeyde kentle birleştiği koru bölgesinden güneydeki meydan kompleksine kadar tasarlanan setler; Yavuz Sultan İnciri, Kavak İnciri, Boğaz Çileği, Mersin, Bayrampaşa Enginarı, Ahududu ve Çengelköy Salatalığı gibi İstanbul`un unutulan meyve ve sebzelerine ayrıldı.