KÜÇÜKÇEKMECE

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı

Gençlere ve çocuklara verdiği destekle eğitimde hep bir fazlasını hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi’ nin bünyesinde faaliyet gösteren ‘Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi’ 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Ön Kayıtları başladı.

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı - Sayfa 1

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı. 7 Haziran 2020’de sona erecek olan kayıtlar için başvuru yapacak öğrencilerde, 'WISC-R/WISC-IV yani Wechsler Intelligence Scale for Children -Wechsler Çocuklar için Zeka Testi'nde başarılı olmaları, Küçükçekmece’de ikamet ediyor ve eğitim görüyor olmaları şartları aranıyor.

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı - Sayfa 2

Ayrıca başvuruda bulunacak öğrencilerin, BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi) öğrencisi olmamaları ve (2020-2021 döneminde) 4. sınıfa başlayacak olmaları da gerekiyor. Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi, üstün yetenekli çocukların kendilerini keşfetmesini ve eğitimlerine doğru şekilde devam etmesini amaçlıyor.

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı - Sayfa 3

Her Yıl Sadece 60 Öğrenci Kabul Ediliyor

Her yıl sadece 60 öğrencinin kabul edildiği Çocuk Üniversitesi’nde, başvurusu alınan öğrenciler Çocuk Üniversitesinden bağımsız bir kurumda teste yönlendiriliyor. Öğrencilere,  Türkiye genelinde bilinen en yaygın, kapsamlı, güvenilir ve en güncel zeka testi olan 'WISC-R/WISC-IV' uygulanıyor.

Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi ön kayıtları başladı - Sayfa 4

Test sonucu olumlu sonuçlanan öğrenciler, Küçükçekmece Çocuk Üniversitesi atölye eğitmenleri tarafından, grup içi uyumları, davranış, iletişim, sosyal beceri, gruba katılım, hiperaktivite gibi yönlerden değerlendiriliyor. Testte ve değerlendirme atölyelerinde başarı elde eden öğrencilerden ilk 60 kişi ise Çocuk Üniversitesi’ne girmeye hak kazanıyor.