KARTAL

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor

Kartal Belediyesi yeni seçilen başkan Gökhan Yüksel ile yeni bir çehreye kavuşmaya devam ediyor. Kartal'daki parkların güneş enerjisi sistemi denetlenip gerekli çalışmalar yapılıyor.

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor - Sayfa 1

Kartal Belediyesi parklarındaki güneş enerjili aydınlatma sistemlerine şebeke üzerinden yedek besleme hattı çekildi ve karşılaşabilecek her türlü olumsuz durum için önlem alındı.

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor - Sayfa 2


Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda, ilçede bulunan tüm parklarda aydınlatma sistemleri ile ilgili bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Yürütülen bakım ve onarımın çalışmaları kapsamında ayrıca, güneş enerjili aydınlatma sistemlerine şebeke üzerinden yedek besleme hattı çekilerek karşılaşabilecek her türlü olumsuz durum için de tedbir alındı. 

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor - Sayfa 3


Güneş enerjili aydınlatma sistemlerine yapılan güncelleme ile; Mehmet Ali Büklü Parkı, Çamlık Parkı, 75. Yıl Parkı ve Çifteler Parkı’nda bulunan aydınlatma armatürleri revize edildi, aydınlatma kalitesi yükseltildi ve yaklaşık 23 bin metrekarelik alan için aydınlatma seviyesi yeterli düzeye çıkartıldı.

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor - Sayfa 4


Aydınlatma sistemlerinin güncelleme çalışmalarına ilk olarak aydınlatma sorunu yaşanan parklarda öncelik verilirken diğer parklarda da oluşturulan program dâhilinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilecek.