KARTAL

Bakan Murat Kurum Kartal'a yapılacak projeleri bir bir açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal için müjdeleri olduğunu belirterek, "2014'ten bugüne Kartal Belediyesinde bekletilen, etap 1 ve etap 2 riskli alanlarında, 6 yıldır süren çileyi bitireceğiz. 8 ay içerisinde bu planları onaylayıp TOKİ kanalıyla destek olacağız.'' dedi.

Bakan Murat Kurum Kartal'a yapılacak projeleri bir bir açıkladı - Sayfa 1

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde seçmenle bir araya gelen Bakan Kurum, 2 gün önce bütün İstanbul'un tek yürek ve tek beden olarak Yenikapı'da buluştuğunu, herkese, ülke sevdası, beka ve millet olma şuurunun ne olduğunun gösterildiğini dile getirdi.

Bakan Murat Kurum Kartal'a yapılacak projeleri bir bir açıkladı - Sayfa 2

Vatandaşların desteğiyle İstanbul'u baştan sona yeniden ihya ettiklerini, dev projelerle, dev yatırımlarla donattıklarını vurgulayan Kurum, "Hiçbir rakam İstanbul'a olan borcumuza kafi gelmez ama bakın, İstanbul'a son 16 yılda, tam 235 milyarlık kamu yatırımı yaptık. Bakanlık olarak da İstanbul'a yaptığımız toplam yatırım 92 milyar. 20 milyarlık yatırımımız da devem ediyor." diye konuştu.

Bakan Murat Kurum Kartal'a yapılacak projeleri bir bir açıkladı - Sayfa 3

Kurum, bu yıl için açıkladıkları 50 bin sosyal konut projesinin 6 bin 300'ünün İstanbul'a yapılacağını anımsatarak, vatandaşların aylık 652 liradan başlayan taksitlerle 20 yılda ev sahibi olacağını kaydetti.

Bakan Murat Kurum Kartal'a yapılacak projeleri bir bir açıkladı - Sayfa 4

Bunun sosyal konut projesinin ilk etabı olduğunu, 250 milyon sosyal konut yapacaklarını vurgulayan Kurum, Cumhurbaşkanından aldıkları ilham ve talimatla ülkede ev sahibi olmayan dar gelirli vatandaşın kalmayacağını dile getirdi.