KAĞITHANE

Kağıthaneli çocuklara çizgi film karakterli maske

Kağıthane Belediyesi, özel üretilen çizgi film karakterli yaklaşık 2 bin maskeyi çocuklara dağıttı. Maskeleri çok beğenen çocuklar, Hasbahçe'de gönüllerince doyasıya eğlendi.

Kağıthaneli çocuklara çizgi film karakterli maske - Sayfa 1


Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, çocuklar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sokağa çıkma yasağının esnetilmesinin ardından 0-14 yaş grubundaki çocuklar aileleri ile birlikte 20 Mayıs çarşamba saat 11.00´den itibaren dışarı çıkarak parklara ve bahçelere akın etti.

Kağıthaneli çocuklara çizgi film karakterli maske - Sayfa 2

Kağıthane Belediyesi ekipleri ise çocuklar için özel olarak tasarlanmış çizgi film karakterli maskeler hediye etti. Kağıthane Belediyesi ve İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile üretilen karikatürlü maskeleri çok beğenen çocuklar, parkta gönüllerince doyasıya eğlendi. Çocuklar maskelerini alırken sosyal mesafe kuralına uymaya özen gösterdi.

Kağıthaneli çocuklara çizgi film karakterli maske - Sayfa 3

Çocukların koronavirüs sürecinde maske takmalarını teşvik etmek amacıyla Kağıthane Belediyesi ekipleri tarafından Hasbahçe'de bir günde 2 bine yakın çocuğa maske dağıtıldı.

Kağıthaneli çocuklara çizgi film karakterli maske - Sayfa 4

'Belediye ekiplerine çok teşekkür ediyorum çok güzeller'

Maskeleri çok beğenen Yağmur Yaşkan, 'Belediye ekiplerine çok teşekkür ediyorum çok güzeller. Yasak olmasa biz daha çok gezmek istiyoruz ama bu kadar da yeter bize' dedi.