İSTANBUL

Otogarların o eski halinden eser kalmadı! İşte 1 TL'lik tuvaletler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, zam haberleriyle fazla gündeme gelince bu sefer indirim yaptı. Otogar tuvalet ücretleri artık 1 lira. Peki otogarlarda son durum ne?

Otogarların o eski halinden eser kalmadı! İşte 1 TL'lik tuvaletler - Sayfa 1

Son günlerde ulaşım zammı haberleriyle gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, işletmesini devraldığı 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın tuvaletlerini elden geçirdi. Temizlenen tuvaletler artık yolculara 2 lira değil 1 liradan hizmet verecek.

Otogarların o eski halinden eser kalmadı! İşte 1 TL'lik tuvaletler - Sayfa 2

İBB DEVRALDI
Bayrampaşa Otogarı, Esenler Otogarı, Büyük İstanbul Otogarı, 15 Temmuz Şehitler Otogarı isimleri farklı olsa da İstanbul'dan gidenlerin veya İstanbul'a gelenlerin yolunun düştüğü yerdir otogar. Son yıllarda pisliği, alt katlarının güvensiz oluşuyla gündemde olan otogar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yönetimine geçmişti.

Otogarların o eski halinden eser kalmadı! İşte 1 TL'lik tuvaletler - Sayfa 3

TUVALETLER YENİLENDİ
Otogarın en çok şikayet edilen yerlerinden biri de tuvaletleriydi. Pisliği ile şoförlerden yolculara herkesin tepkisini çekiyordu. İBB, bu tuvaletleri yenileyerek adeta baştan yarattı.

Otogarların o eski halinden eser kalmadı! İşte 1 TL'lik tuvaletler - Sayfa 4

TUVALET ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPILDI
Daha önce 2 liraya hizmet verilen tuvaletlerde de indirime gidildi. İBB, kendi işlettiği umumi tuvaletlerde olduğu gibi otogardaki tuvaletlere de turnike sistemi koydu ve ücreti 1 liraya indirdi.