İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz anması

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu önce Edirnekapı Şehitliği’nde ve sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimizi anma programlarına katıldı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz anması - Sayfa 1

FETÖ'cülerin 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı hain darbe girişimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde şehit olanlar törenle anıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz anması - Sayfa 2

İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde düzenlenen anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz anması - Sayfa 3

Burada konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, üç yıl önce gerçekleşen darbe girişiminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki çok sayıda kişinin şehit edildiğini hatırlattı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 15 Temmuz anması - Sayfa 4

Bir daha böylesi alçaklıkların yaşanmaması için gerekli şartların oluşturulmasının önemini vurgulayan İmamoğlu, "Unutmayalım ki 15 Temmuz'un hain darbecilerinin, devlet içerisinde bir virüs gibi yayılmaları, uzun yıllar boyunca ve bu konuda yapılan sayısız uyarılara rağmen, gerçekleşmiştir. İstanbulumuzun en kıymetli kurumlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önünde, 13 çalışanını şehit vermiş bir kurumun başkanı olarak, 'Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir ve olamaz' diyorum. Herkes bilsin ki 15 Temmuz'un kahramanlarına, şehitlerimize ve gazilerimize sevgi, saygı ve şükran duygularımız eksilmeyecek." ifadelerini kullandı.