İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı! Hepsi yenileniyor...

İBB, 1991 ve 2015 yılı arasında yapılan spor komplekslerinde ve halı sahalarda yenileme çalışması başlattı. Yılsonuna kadar 8 halı saha ve 4 spor kompleks yenilenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı! Hepsi yenileniyor... - Sayfa 1

Daha fazla İstanbullunun spor yapabilmesi için yeni spor tesisleri ve spor salonları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), mevcut spor tesislerini de onarım çalışmalarına dahil edip yeniden spor severlerin hizmetine sunuyor. Çalışmalar kapsamında bu yılsonuna kadar 8 halı saha ve 4 spor kompleksi yenilenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı! Hepsi yenileniyor... - Sayfa 2

HALI SAHALARDA ZEMİN DEĞİŞİYOR, ALT YAPI YENİLENİYOR

2020 yılının bakım onarım programına dahil edilen halı saha ve spor tesisi yenileme çalışmaları, Maltepe sahilinde bulunan İBB Orhangazi Şehir Parkı'ndaki iki adet halı sahanın yenilenmesi ile başladı. 2015 yılında açılan ve yoğun kullanımdan dolayı suni çimin ömrünü tamamlaması üzerine başlayan tadilat çalışmaları kapsamında yeşil zeminin değiştirilmesinin dışında alt yapı da tamamen yeniden yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı! Hepsi yenileniyor... - Sayfa 3

Tadilatı başlayan bir başka mekan da İBB Pendik Sahil Spor Tesisi. 2006 yılında yapılan tesiste bulunan iki adet halı saha da tüm alt yapısı ile birlikte yenileniyor. Zeminin ve zemin üstündeki yeşil sahaların zaman içinde yıpranarak kullanıma elverişsiz duruma gelmesi tesiste kapsamlı bir bakım onarım çalışması ihtiyacını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz ay yenilenmeye başlayan tesiste çelik konstrüksiyonlar da yıkılarak yerlerine yenileri yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı! Hepsi yenileniyor... - Sayfa 4

Pendik sahildeki çalışmalar tamamlandığında, onarımın yapılacağı bir sonraki adres İBB Tuzla Sahil Spor Tesisi olacak. Buradaki iki halı saha da koruyucu konstrüksiyonlarıyla birlikte yeniden yapılacak ve bölge halkının hizmetine açılacak. İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde yer alan, çevre halkının da yoğun şekilde kullandığı iki halı saha da bu yıl içinde yenilenecek.