İSTANBUL

İmamoğlu engellilerle iftar programında biraraya geldi

Bakırköy Belediyesi'nin düzenlediği iftar programında 600 engelli vatandaşla bir araya gelen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, programa katılan işitme engelli vatandaşlarla işaret diliyle anlaştı. İmamoğlu'nun yaptığı konuşma tercüman eşliğinde işaret diline çevrildi.

İmamoğlu engellilerle iftar programında biraraya geldi - Sayfa 1

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu 600 engelli vatandaşla birlikte Bakırköy Belediyesi'nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu'nun sözleri tercüman eşliğinde işaret diline çevrildi. Program sonunda İmamoğlu'na sürpriz bir hediye verildi. 

İmamoğlu engellilerle iftar programında biraraya geldi - Sayfa 2

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, '10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda yaklaşık 600 engelli vatandaşla birlikte iftarını açtı. Bakırköy Belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen iftar programında İmamoğlu'na, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de eşlik etti.

İmamoğlu engellilerle iftar programında biraraya geldi - Sayfa 3

Yaklaşık 600 engellinin katıldığı iftarda İmamoğlu, işitme engelli vatandaşlarla işaret diliyle anlaştı. 

İmamoğlu engellilerle iftar programında biraraya geldi - Sayfa 4

"İSTANBUL'UN EN ÖZEL İNSANLARIYLA BİR ARADA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

İmamoğlu iftardan önce bir konuşma yaptı.  İmamoğlu'nun sözleri, tercüman aracılığıyla işaret diline çevrildi. Ekrem İmamoğlu, "Ramazan vakti, iftar vakti, paylaşma vakti, aydınlanma vakti. Aynı zamanda arınma vakti. Birbiriyle paylaşma vakti. Bununla beraber birbirini anlamak ve birbirine sahip çıkma vakti. Bu dünyada bence en kolay şey sevgi, barış ve huzur. Ama ne yazık ki bizler dünyayı zorlaştırıyoruz. Bu akşam İstanbul'un en özel insanlarıyla bir arada olduğum için çok mutluyum. Ramazan ayı hem mübarek olsun hem de tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. Ben İstanbul'un tüm engelli kardeşlerimiz için adil bir şehir olması için mücadele edeceğim." dedi.