İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu'na özel hediye! 1898 adet üretildi

İBB Başkanı İmamoğlu “Penfest 2019” adıyla düzenlenen kalem fuarını ziyaret etti. Kendisinin kurşun kalem düşkünü olduğunu belirten İmamoğlu'na burada çok özel bir hediye takdim edildi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu'na özel hediye! 1898 adet üretildi - Sayfa 1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dur durak bilmedi.İmamoğlu, TÜYAP’taki 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile 29. İstanbul Sanat Fuarı’nın açılışlarından sonra, soluğu“Penfest 2019” adıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen kalem fuarında aldı.

Ekrem İmamoğlu'na özel hediye! 1898 adet üretildi - Sayfa 2

Burada kalemle ilgili bir anısını anlatan İmamoğlu şunları söyledi:

“Aslında kalem düşkünüyüm ve kurşun kalemleri çok seviyorum. Marka ismi vermeyeyim. Daha parlak yazan, 2B dediğimiz kalem arayışım olurdu. Yazısı çok güzel birisi değilim ama iyi yazmak için çaba gösterirdim. İlginç bir matematik öğretmenimiz vardı lisede, kulakları çınlasın; Ömer Eyüboğlu. Bizim yazı disiplinimizi geliştirdi. Defter tutma konusunda takipçi bir öğretmendi. O yüzden biz, mecburen sınıfta not tutuyorduk, eve gelince de temize çekiyorduk. Matematik defterinin düzenine göre not alıyorduk. Düzenli olması için 4-5 renk kalemle çalışıyorduk. O sene kalemlerle daha fazla haşır neşir olmama sebep oldu diye düşünüyorum. Bu arada o defterimi hala saklıyorum. Çocuklarıma gösterdim ve ‘Böyle defter tutarsanız, her dersi iyi bilirsiniz’ dedim.”

Ekrem İmamoğlu'na özel hediye! 1898 adet üretildi - Sayfa 3

İmamoğlu’na, Atatürk’ün de kullandığı bir markanın 1898 adet üretilen özel bir kalemin 697’nci imalatı hediye edildi. 

Ekrem İmamoğlu'na özel hediye! 1898 adet üretildi - Sayfa 4

Katılımcılar, stantları gezmek isteyen İmamoğlu’na yoğun ilgi gösterdi.