İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu talimat verdi! Halit Ayar'ın adı katledildiği durakta yaşayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, İstiklal Caddesi'nde bıçaklanarak öldürülen İTÜ'lü Halit Ayar'ın ailesi ile bir araya geldi. İmamoğlu yardımcılarına durağa Halit Ayar'ın isminin verilmesi talimatını verdi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu talimat verdi! Halit Ayar'ın adı katledildiği durakta yaşayacak - Sayfa 1

İTÜ'lü Halit Ayar 7 Eylül günü İstiklal Caddesi'nde durakta kendisinden para isteyen kişilerce bıçaklanarak öldürülmüştü. Daha önce Ayar ailesini evinde ziyaret eden ve ailenin acısına ortak olan İBB Başkanı İmamoğlu bugün de İstiklal Caddesi üzerindeki Tünel tramvay durağında, Halit Ayar’ın ailesiyle, olayın yaşandığı yerde bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu talimat verdi! Halit Ayar'ın adı katledildiği durakta yaşayacak - Sayfa 2

Aileye taziyelerini ileten İmamoğlu kendisine eşlik eden yardımcılarına “Simgesel bir çalışmayla Halit’in ismini buraya verelim. Gençlere bir mesaj içeriği olsun. Üniversite ile birlikte yaparsak çok iyi olur” şeklinde talimat verdi.

Ekrem İmamoğlu talimat verdi! Halit Ayar'ın adı katledildiği durakta yaşayacak - Sayfa 3

Beyoğlu İstiklal Caddesi Tünel tramvay durağında oturan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu Halit Ayar ve bir arkadaşının yanına gelen iki kişi para istedi. Cinayetin işlendiği 7 Eylül Cumartesi günü, Ayar ve arkadaşına, yanlarına gelip para isteyen, başka suçlardan yattıkları cezaevinden izinli çıktıkları tespit edilen şüpheliler, bıçakla saldırdı. Saldırıda Ayar göğsünden, arkadaşı ise kolundan bıçaklandı. 

Ekrem İmamoğlu talimat verdi! Halit Ayar'ın adı katledildiği durakta yaşayacak - Sayfa 4

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Ayar hayatını kaybetti. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de oturan acılı Ayar Ailesi’ne, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte 13 Eylül gecesi taziye ziyaretinde bulundu.