İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu resti çekti! Yap-boza izin yok şehre ihanet etmeyeceğiz...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim vaatleri arasında bulunan “İstanbul Turizm Platformu” tanıtım toplantısında konuştu. İmamoğlu, 'yap-boza izin vermeyeceğiz şehre ihanet etmeyeceğiz' dedi.

Ekrem İmamoğlu resti çekti! Yap-boza izin yok şehre ihanet etmeyeceğiz... - Sayfa 1

 İstanbul’un nüfusunun 2-3 katı turist çekecek potansiyele sahip olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Elbette sürece stratejik bakacağız. Elbette global rekabeti doğru anlayacağız. Veriyle analizle karar alacağız. Hiçbir hamasi kararı bu sürecin içine dahil etmeyeceğiz. Sektörün içindeki herkesin sesine kulak vereceğiz. Bu ortak akılla uzun vadeli kararlar alacağız. Yap-boza asla izin vermeyeceğiz. Bu kararları uyguladığımız takdirde çok net; asla bu şehre ihanet edilmesine fırsat vermemiş olacağız” dedi.

Ekrem İmamoğlu resti çekti! Yap-boza izin yok şehre ihanet etmeyeceğiz... - Sayfa 2

“ŞEHRİ SİZLERİ DE SÜRECE KATARAK YÖNETECEĞİZ”
İmamoğlu, “Göreceksiniz ileride, birçok hususta yine bir platform oluştuğunu, orada her kesimin kendini bulduğunu, nasıl İBB ile entegre çalışabileceği, hissedebileceği platformlar oluşturacağız. Bunlar bazen, sosyal, ticari ve toplumsal hedeflere dönük olacak. Çünkü biz, en baştan şunu söylemiştik: Ben İBB Başkanıyım, ama bu kenti sizinle bir arada ve birlikte yönetecek kadar da akıllıyım. Tek başına yönetmek, akıl işi değil biliyorsunuz. Sizleri sürece katarak, sizlerin deneyimleri, donanım ve birikimiyle beraber onları koordine ederek, yönetme konusundaki kararlılığımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu resti çekti! Yap-boza izin yok şehre ihanet etmeyeceğiz... - Sayfa 3

ÖZEL YAŞAMIYLA İLGİLİ İLGİNÇ TESADÜFLERİ PAYLAŞTI
“Bu platformu çok önemsiyorum” diyen İmamoğlu, toplantının düzenlendiği 18 Kasım gününe atıfta bulunarak, özel yaşamıyla ilgili ilginç tesadüfleri paylaştı. İmamoğlu, “Çünkü hayatımın en önemli imzasını da bugün attım. 18 Kasım’da evlenmiştim. Çeyrek yüz yıla doğru gidiyor. 24’ncü yılında. Ben, koordine etmeyi ve bir araya getirmeyi de severim. Çünkü bugün ayrıca eşimin doğum günü. Benden herhalde bu kadarını beklemiyordunuz; ama bir de bugün oğlumun doğum günü. Hani, master plan yapma konusunda bayağı yetenekliyim. Buradan hepsi kutlu olsun kendi adıma” diye konuştu. Toplumun, şehrin, mutlu ve huzurlu olması gerektiğini kaydeden İmamoğlu, şunları söyledi:

Ekrem İmamoğlu resti çekti! Yap-boza izin yok şehre ihanet etmeyeceğiz... - Sayfa 4

“YÜZÜ ASIK BİR ESNAFTAN KİMSE ALIŞVERİŞ YAPMAK İSTEMEZ”
“Bu enerji insanları kendisine çekebilir. Yüzü asık bir esnaftan kimse alışveriş yapmayı sevmez, ürünü ne kadar iyi olursa olsun. Dolayısıyla biz, yüzü gülen bir kent, dünyaya pozitif enerji veren, insanlara o güzel sıcaklığını, misafirperverliğini her zaman sunmakta cömert davranan bir kent olmaya kararlıyız. Bu turizmin en büyük lokomotifi olacaktır. Turizm master planını hazırlamamız şart. Bu bir teknik bir tanım değil. Uygulamaya geçirildiğinde aslında çok stratejik, başarısı yüksek ve aynı zamanda herkesi içine katan, hatalarını kontrol eden düzelten düzenleyen muazzam bir planlamadan bahsediyoruz. Tabi bu tür planlar katılımcılıkla mükemmele varabilir. Deneyimler ile mükemmele varabilir. Yani, kapalı kapılar ardından, sadece akademik bakarak da olmaz. Dolayısıyla bu platformun temel yürüyüşü mutlak ve mutlak katılımcılığı en üst seviyede tutacak ve sizlerin içinde olduğu bir sistemle süreci tamamlayacağız.”