ESENLER

Trabzonlular sahip çıktı Tevfik Göksu meydan okudu!

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, son günlerde basında kendisiyle ilgili yapılan algı operasyonlarına cevap verdi. Ekrem İmamoğlu'na 'pontus' benzetmesi yaptığı iddia edilen Göksu, Trabzonlu vatandaşlarların desteğini aldı ve 'fitneye müsade etmeyeceğiz' diye meydan okudu.

Trabzonlular sahip çıktı Tevfik Göksu meydan okudu! - Sayfa 1

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Trabzonlularla yaptığı sahur programında, hakkında yürütülen algı operasyonlarına değinerek kendisinin, Yunan basınının Trabzonlu Ekrem İmamoğlu için attığı 'İstanbul'u Yunan kazandı' manşetine neden karşı çıkmadığına isyan ettiğini söyledi.

Trabzonlular sahip çıktı Tevfik Göksu meydan okudu! - Sayfa 2

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Dörtyol Meydanı'nda kurulan Anadolu Sokağı'nda Trabzonlularla birlikte sahur yaptı. Göksu, hakkında Trabzonlular üzerinden yürütülen algı operasyonlarına karşı kendisinin yanında yer aldıkları için Esenler'deki Trabzonlulara teşekkür etti.

Trabzonlular sahip çıktı Tevfik Göksu meydan okudu! - Sayfa 3

Dün geceden beri sosyal medya aracılığıyla, Trabzonlular üzerinden kendisine yönelik bir algı operasyonu yürütüldüğünü belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Kampanyayı yürütenler Trabzonlu olmaktan çok Cumhuriyet Halk Partisi. Üzerindeki ayıbı örtmek için Trabzonlu kardeşlerimiz üzerinden güya beni lince giriyorlar. Benim cümlemin arasında bir tane Trabzon ile ilgili ne bir kelime var, ne bir ima veya ne bir değinme var... Hele hele Trabzon gibi bu toprakların harcı, mayası olmuş, her birimizin kardeşliğimizin yansıdığı o güzel kente ve o güzel şehrin insanlarına ilişkin benim öyle bir değerlendirmede bulunmam akla ziyan bir şeydir" dedi.

Trabzonlular sahip çıktı Tevfik Göksu meydan okudu! - Sayfa 4

İSYANIM YUNAN'A KARŞI ÇIKILMAYIŞINA

Kendisinin, Yunan basınının Trabzonlu Ekrem İmamoğlu için attığı 'İstanbul'u Yunan kazandı' manşetine neden karşı çıkmadığına isyan ettiğini söyleyen Başkan Göksu, "Benim söylediklerim arasında Trabzon ile ilgili bir tane ifade varsa ortaya çıkarsınlar. Bir algı operasyonu yapmak istiyorlar. Yunan gazetesinin 31 Mart'ta İstanbul'u kazanan şahısla ilgili, CHP'nin adayıyla ilgili attığı manşet bu. Bu milletin bir çocuğu Yunan gazetesindeki bu manşete niye cevap vermez buna isyan ediyorum ben, isyanım buna. Haşa, doğduğu yere gönderme yapmak ne aklımın ucundan geçer ne de ima ederim. Çünkü bu topraklar için şehit düşmüş bir milletin çocuğuna böyle bir imada bulunmayı dahi zûl sayarım. CHP, bu manşetin ayıbını kapatamadığı için bunun üzerinden güya operasyon yapıyor. Ey CHP, bir operasyon yapacaksan önce Trabzonlu kardeşlerimizle ilgili ağza alınmayacak laflar söyleyen Tekirdağ milletvekilin üzerinden operasyon yap" şeklinde konuştu.