ESENLER

Esenler Belediyesi hem çocuklara hem de ailelere unutulmaz bir gün yaşattı

Esenler Belediyesi "Mutluluktan Uçuyoruz!" sloganıyla 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde Uçurtma Şenliği düzenledi. Başkan Mehmet Tevfik Göksu da çocuklarla birlikte uçurtma yapım atölyesine katıldı ve ardından uçurtma uçurdu.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Esenler Belediyesi hem çocuklara hem de ailelere unutulmaz bir gün yaşattı - Sayfa 1

 Esenler Belediyesi yaz etkinlikleri kapsamında "Uçurtma Şenliği" düzenledi. Çocukların aileleriyle birlikte vakit geçirerek eğlenmeleri amacıyla gerçekleştirilecek etkinlikte hem çocuklar hem de aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Esenler Belediyesi hem çocuklara hem de ailelere unutulmaz bir gün yaşattı - Sayfa 2

"Mutluluktan Uçuyoruz!" sloganıyla 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde düzenlenen Uçurtma Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. 200 çocuğa aileleriyle birlikte 600 uçurma dağıtıldı. Ters esen rüzgar nedeniyle aileler ve çocukları uçurtma uçururken zor anlar yaşadı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da çocuklarla birlikte uçurtma yapım atölyesine katıldı. Başkan Göksu’yla birlikte uçurtma uçuran çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Esenler Belediyesi hem çocuklara hem de ailelere unutulmaz bir gün yaşattı - Sayfa 3

 Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Belli periyotlarda bu şenlikleri yapıyorduk. Bunu özellikle bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle yapmak istedik. İnsanlığın barışa, huzura en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde yaşıyoruz. Barış ve huzurun sembolü çocuklardır. Çünkü Allah korusun barış ve huzurun bozulduğu yerde en çok acı çekenler çocuklardır. Çocukların gökyüzünün semasına bayraklarıyla veya uçurtmalarıyla süsledikleri mesajla yeryüzünde huzur ve bereket istediklerini, kardeşlik istediklerini bütün dünyaya mesaj vermelerini istedik. Bugün çocuklarımızla beraber 1 Eylül Dünya Barış Günü münasebetiyle uçurtmalarımızı uçuruyoruz. İnşallah bu yeryüzünde uçurttuğumuz uçurmalar inşallah dünyaya mesaj vermiş olur” diye konuştu.