ÇATALCA

Bu haberin başlığını Çatalcalı pazarcı attı: İşte bu, işte başkan, işte sevgi seli

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim turuna Çatalca'da devam etti. Çatalca girişinde yüzlerce kişi tarafından karşılanan İmamoğlu'na, eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti. İmamoğlu çiftine eşlik eden yüzlerce kişilik kalabalık, yol boyu katılımlarla binlere ulaştı. İmamoğlu'na gösterilen yoğun ilgiyi, semt pazarındaki bir pazarcı yüksek sesle dile getirdi: İşte bu. İşte Başkan. İşte sevgi seli…

Bu haberin başlığını Çatalcalı pazarcı attı: İşte bu, işte başkan, işte sevgi seli - Sayfa 1

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim turuna Çatalca'da devam etti. Çatalca girişinde yüzlerce kişi tarafından karşılanan İmamoğlu'na, eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti. İmamoğlu çiftine eşlik eden yüzlerce kişilik kalabalık, yol boyu katılımlarla binlere ulaştı.

Bu haberin başlığını Çatalcalı pazarcı attı: İşte bu, işte başkan, işte sevgi seli - Sayfa 2

İmamoğlu'na gösterilen yoğun ilgiyi, semt pazarındaki bir pazarcı yüksek sesle dile getirdi: İşte bu. İşte Başkan. İşte sevgi seli…

Bu haberin başlığını Çatalcalı pazarcı attı: İşte bu, işte başkan, işte sevgi seli - Sayfa 3


Kalabalık yol boyu büyüdü

İmamoğlu'nun, yüzlerce kişiyle başladığı yürüyüşü, yol boyu katılımlarla yaklaşık 3 bin kişiye ulaştı. İmamoğlu'na kalabalık nedeniyle sesini duyuramayan bir esnaf, el işaretiyle ''Çay'' teklifinde bulundu. İmamoğlu, ''Çay içemem de elini sıkarım'' diyerek, esnafla kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Seçim çalışması yapan CHP standına uğrayan İmamoğlu'na, burada parti kaşkolu hediye edildi. Bu sırada kalabalık içerisindeki İmamoğlu'na ulaşmayı ve fotoğraf çektirmeyi başaran bir kadın vatandaş, sevincini, ''En büyük benim'' diyerek ve zıplayarak gösterdi. Kalabalıktan bazı vatandaşların da İmamoğlu'na, ''Kalbi güzel insan, hoş geldin'' ve ''Hepimiz şanslıyız, İBB Başkanı olacak'' şeklinde seslendikleri duyuldu.

Bu haberin başlığını Çatalcalı pazarcı attı: İşte bu, işte başkan, işte sevgi seli - Sayfa 4


''Üretene kurban olurum''

İmamoğlu, Çatalca pazarı girişinde Trabzon ekmeği satan Ayşe Kaplan isimli kadın pazarcıyla uzun bir sohbet gerçekleştirdi. Kaplan'a, ''Ekmekleri sen mi yaptın'' sorusunu yönelten İmamoğlu, ''Evet. Ben de Trabzonluyum'' yanıtını aldı. ''Onu anladım, demene gerek yok'' şeklinde espri yapan İmamoğlu, ''Üretene kurban olurum. Bereketin bol olsun'' dedi. İmamoğlu, ''Tezgahtaki ürünlerin hepsini sen mi ürettin'' şeklinde soru yönelttiği Kaplan'dan ''Evet'' yanıtını aldı. Bunun üzerine Kaplan'ın iletişim bilgilerini alan İmamoğlu, ''Seni örnek diye anlatacağım. Ablamız gibi bir annenin oğlu olarak büyüdüm. Böyle üreteceğiz diyeceğiz'' dedi. Bu arada kalabalık arasından bir vatandaş, ''Başkanım, al bir tane'' deyince, İmamoğlu, ''Alacağım zaten de bu kadar kalabalık önünde olmaz'' yanıtını verdi. Ancak araya giren Dilek İmamoğlu, alışverişi şimdi yapmak istediğini söyledi. İmamoğlu çifti, Kaplan'dan yumurta, minzi (yöresel bir peynir türü), tereyağı ve mısır ekmeği aldı. Dilek İmamoğlu, 15 yumurtayı itinayla seçerek, kutuladı. İmamoğlu, ''Sen, örnek ötesisin. Seninle röportaj yaptıracağım. İstanbul'un tüm köylerini, üretime katmamız lazım. Abim, harçlık alıyor mu senden'' diyerek Kaplan'a takılınca, kadın esnaftan, ''Yok, harçlık almıyor da çok karışıyor'' yanıtını aldı. İmamoğlu, Kaplan'ın tezgahı önünde gazetecilerin İstanbul'a yakın yerlerdeki tarım politikalarıyla ilgili sorusunu yanıtladı.