BEYOĞLU

Yürek yakan an! Acılı baba uzun uzun öylece baktı

Beyoğlu’nda down  sendromlu olduğu öğrenilen 20 yaşındaki genç balkondan aşağıya atladı. Olay yerinde hayatını kaybeden gencin babası sinir krizi geçirdi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Yürek yakan an! Acılı baba uzun uzun öylece baktı - Sayfa 1

Beyoğlu’nda down  sendromlu olduğu öğrenilen 20 yaşındaki Samet Ç., iddiaya göre oturduğu binanın 4’üncü katındaki balkondan aşağıya atladı. Beton zemine düşen Samet Ç. olay yerinde hayatını kayberken baba Muammer Ç., kaldırıma oturup oğluna bakarak gözyaşı döktü.

Yürek yakan an! Acılı baba uzun uzun öylece baktı - Sayfa 2

Down sendromlu olan 20 yaşındaki Samet Ç., aile bireyleriyle kahvaltı yaptıktan sonra balkona çıktı. Bir süre sonra Samet Ç., 4'üncü kattan aşağıya atladı. Beton zemine çakılan Samet Ç., ağır yaralandı. 

Yürek yakan an! Acılı baba uzun uzun öylece baktı - Sayfa 3

 Gelen ses üzerine balkona koşan anne ve baba, oğlunu beton zeminde kanlar içerisinde görünce büyük bir şok yaşadı. Haber verilmesi üzerine olay yerin polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yerde kanlar içinde yatan Samet Ç'nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Yürek yakan an! Acılı baba uzun uzun öylece baktı - Sayfa 4

Oğlunun öldüğünü öğrenen anne ve baba sinir krizleri geçirdi. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Muammer Ç., bir süre kaldırıma oturup yatan oğluna bakarak gözyaşı döktü.  Kardeşinin ölüm haberini alan ağabey Murat Ç., de olay yerine gelerek sinir krizleri geçirdi. Samet Ç'nin  cesedi olay yeri inceleme polislerinin çalışmalarının ardından cenaze aracına konularak Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü.