BEYKOZ

Beykoz'da biletli ve keyifli seyir başladı

Beykoz Belediyesi’nin kültür merkezlerinde yer alan etkinliklerde başlattığı bilet uygulamasıyla salonlar seyir kalitesine, ilçe sakinleri de tiyatro, sinema ve konserlere eşit ulaşma imkânına kavuştu.

Beykoz'da biletli ve keyifli seyir başladı - Sayfa 1

Beykoz Belediyesi’nin her ay zengin bir içerikle hazırladığı kültür-sanat ajandasında yer alan çocuk ve yetişkin tiyatroları ile sinema ve konser programları için 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren bilet uygulamasına geçildi.   

Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ndeki etkinliklerde geçerli olan uygulamayla salonlar izleyici düzeni ve seyir kalitesine kavuştu.

Beykoz'da biletli ve keyifli seyir başladı - Sayfa 2

Belediye Meclisi’nden alınan karar doğrultusunda çocuk tiyatroları bilet ücretleri 2 TL, yetişkin tiyatroları ve konser bilet ücretleri ise tüm yaş grupları için 5 TL olarak belirlendi. Biletler, https://kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden ya da etkinlik günlerinde kültür merkezlerindeki gişelerinden temin edilebiliyor.

Beykoz'da biletli ve keyifli seyir başladı - Sayfa 3

Uygulamanın geçerli olduğu kültür merkezlerinde düzenlenen söyleşi, panel, çocuk sinemaları  gösterimleri ve bazı dinletiler için ücretsiz biletler yine gişelerden alınabiliyor.

Beykozluların etkinliklerden eşit şekilde ve nezih ortamlarda yararlanması amacıyla başlatılan sistem ilçe sakinleri ve kültür sanat dostları tarafından da takdirle karşılanıyor. 

Beykoz'da biletli ve keyifli seyir başladı - Sayfa 4

Muzaffer Küçük/İzleyici: “Çocuklar Bilet Kavramını Öğreniyor”

5 yaşındaki kızıyla, Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Bu Oyunun Kuyruğu Var adlı oyunu izleyemeye gelen Muzaffer Küçük: “Beykoz Belediyesinin kültür sanat etkinliklerini ailecek beğeniyle takip ediyoruz. Özellikle çocuk oyunlarında yer bulamıyor bazen ayakta izliyorduk. Yeni sistemle hem çocuklar sıraya girme, bekleme ve bilet alma kavramlarını öğreniyor hem de programları keyifle izliyor.” dedi.