BEŞİKTAŞ

Seçim vaadiydi gerçek oldu Beşiktaş'ta yeni dönem

Açık Mikrofon Buluşmaları ve halk toplantılarında eğitimin önemine vurgu yapan ve bu alanda çalışmalara hızla başlayacaklarını sıklıkla ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, seçim vaatlerinden birini daha hayata geçirdi.

Seçim vaadiydi gerçek oldu Beşiktaş'ta yeni dönem - Sayfa 1

Geçtiğimiz hafta Dikilitaş Mahallesi'nde hizmete açılan Beşiktaş Akademi’yi ziyaret eden Akpolat, burada öğretmenlerle bir araya geldikten sonra derslikleri tek tek dolaşarak lise ve üniversite sınavına hazırlık kurslarına başlayan öğrencilere başarılar diledi.

Seçim vaadiydi gerçek oldu Beşiktaş'ta yeni dönem - Sayfa 2


“Gençlere Söz Vermiştik ve Sözümüzde Duruyoruz”

Beşiktaş’ı öğrenci dostu bir kent haline getirme yolunda ilk adımı Beşiktaş Akademi’yi kurarak attıklarını belirten Akpolat, şöyle konuştu:

Seçim vaadiydi gerçek oldu Beşiktaş'ta yeni dönem - Sayfa 3

“Beşiktaş Akademi seçim dönemi vaatlerimizden biriydi. Biz hayatın her alanında olacağımıza dair söz vermiştik ve sözümüzde duruyoruz. Fırsat eşitliğine ulaşmak için daha önümüzde uzun bir yol var. Bu yolda özellikle de eğitim alanında gençlere destek olmak adına yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor. Biz Beşiktaş Akademi’de öğrencilerimize destek olacağız. Dersliklerimizi oluşturduk. Ara dönem olmasına rağmen çok sayıda öğrencimiz lise ve üniversite hazırlık kurslarımıza kaydoldu. Beşiktaş Akademi’deki 7 dersliğimizde 150 öğrenci eğitim görmeye başladı. Yeni dönemde bu sayının daha da artıp 300-350 kişiyi bulacağını ve yeni derslikler açmak zorunda kalacağımızı öngörebiliyoruz.”

Seçim vaadiydi gerçek oldu Beşiktaş'ta yeni dönem - Sayfa 4


Beşiktaş Akademi ile aynı binada yapılmakta olan kütüphanede de incelemelerde bulunan Akpolat, kütüphanenin sömestir tatili sonrasında hazır olacağını müjdeleyerek şunları söyledi: