BAŞAKŞEHİR

Türkiye'nin dış politikası Başakşehir'de konuşuldu

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Güncel Gelişmeler Ekseninde Türk Dış Politikası” paneli ile son gelişmeler masaya yatırıldı. Yeni bir dünya düzeni kurulduğuna işaret eden gazeteci yazar Deniz Zeyrek," Türkiye, bu düzende kendine bir yer buluyor" dedi.

Türkiye'nin dış politikası Başakşehir'de konuşuldu - Sayfa 1

Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde gerçekleştirilen panele Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yavuz, AK Parti Başakşehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nurettin Gülümseyen ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.  

Türkiye'nin dış politikası Başakşehir'de konuşuldu - Sayfa 2

Moderatörlüğünü Gazeteci Erhan Öztürk’ün yaptığı panelde, gazeteci-yazarlar Deniz Zeyrek ile Mustafa Kartoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye'nin dış politikası Başakşehir'de konuşuldu - Sayfa 3

“Yeni bir dünya düzeni kuruluyor”

Panelde ilk sözü alan gazeteci yazar Deniz Zeyrek, Türkiye’nin son çeyrek asrını gözlemlediğini belirterek, “Dış politikada 2 seçeneğiniz vardır. Ya akıntıya kapılıp gideceksiniz ya da akıntının yönünü değiştireceksiniz” dedi. 

Türkiye'nin dış politikası Başakşehir'de konuşuldu - Sayfa 4

ABD Başkanı Donald Trump’ın PYD/YPG’li terörist Ferhat Abdi Şahin için ‘Mazlum Kobani’ kod adını kullanmasını eleştiren Zeyrek, “Böylece onu ve eylemlerini de mazlumlaştırmaya çalışıyorlar” diye konuştu. Zeyrek şöyle devam etti: “Sınır ötesi operasyonlar bazı çevreler tarafından eleştiriliyor ancak kendi geleceğimiz açısından etrafımızda neler olup bittiği çok önemli. Sınırınızda 100 bin kişilik bir terör ordusu kurulursa bu, şimdilik size bir zarar vermeyebilir ancak 5-10 yıl sonra o sınırlarınızı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeni bir dünya düzeni kuruluyor, Türkiye de kendine bir yer buluyor.”