BAŞAKŞEHİR

Başakşehirli öğrenciler sokak hayvanları için seferber oldu

Başakşehir’de sokak hayvanlarına yönelik çalışmalara ortaokul öğrencileri de katıldı. 20 öğrenci, Şamlar Mahallesi’nde bulunan besleme noktasındaki sokak köpeklerini elleriyle besledi.

Başakşehirli öğrenciler sokak hayvanları için seferber oldu - Sayfa 1

Özel Başakşehir Birey Ortaokulu öğrencisi Zeynep Nur Arslan, sokak hayvanlarını beslerken aklına bunu okul arkadaşlarıyla birlikte yapma fikri geldi. Konuyu öğretmenleri ve arkadaşlarına anlatınca hep birlikte harekete geçtiler. Okul yönetimi ve Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün düzenlediği program kapsamında 20 öğrenci, Şamlar Mahallesi’ne doğru yola çıktı.

Başakşehirli öğrenciler sokak hayvanları için seferber oldu - Sayfa 2

Arkadaşlarını Zeynep Nur organize etti

Başakşehir’deki diğer 29 noktasında olduğu gibi Şamlar Mahallesi’ndeki besleme alanında da Başakşehir Belediyesi ekipleri belirli periyotlarla hayvanları besliyordu. Bu kez talep üzerine öğrencilerle birlikte besleme noktasına geldiler. Ekipler, öğrencilere eldiven dağıttıktan sonra hayvanların nasıl beslenmesi gerektiğini anlattı. Öğrenciler, daha sonra mama dolu kapları köpeklerin önüne bırakarak beslenmelerini izledi.

Başakşehirli öğrenciler sokak hayvanları için seferber oldu - Sayfa 3


Hayvan sevgisi aşılaZeynep Nur Arslan, sokakta hayvanları beslerken bu fikrin aklına geldiğini ve arkadaşlarının da kendisini desteklediğini ifade etti. Arkadaşı Zeynep’in projeyi kendilerine anlatmasının ardından gönüllü olduğunu söyleyen Kayhan Özaydın, “Ben zaten evimin yakınındaki besleme noktasında hayvanları besliyorum. Bu etkinliği duyunca da hemen mama alıp katılmak istedim.” diye konuştu.

Başakşehirli öğrenciler sokak hayvanları için seferber oldu - Sayfa 4

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Feride Taşkan da, projenin amacının öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak olduğunu belirterek, “Çocuklar bu etkinlikle sokak hayvanlarına karşı duyarlılık kazandı. Başakşehir Belediyesi’nin katkısıyla proje başarıya ulaştı.” dedi.