BAŞAKŞEHİR

Başakşehir Belediyesi hayata geçirdi 7 ayda bin öğrenci...

Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’ndaki Trafik Eğitim Merkezi'nde trafik ışıkları ve trafik levhalarının yanı sıra yaya yolu, çift şeritli yol ve 36 kişilik derslik bulunuyor. Trafik Eğitim Merkezi'nde 7 ayda bin öğrenci eğitim aldı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Başakşehir Belediyesi hayata geçirdi 7 ayda bin öğrenci... - Sayfa 1

Başakşehir Belediyesi'nin imzasını taşıyan trafik eğitim merkezinde öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor. 

Başakşehir Belediyesi hayata geçirdi 7 ayda bin öğrenci... - Sayfa 2

 Öğrencilerin trafik kuralları konusunda bilinçlendirildiği eğitimler, ilkokul dördüncü sınıflarda okutulan ‘Trafik Güvenliği’ dersinin saha uygulaması niteliğinde gerçekleştiriliyor. Trafik Eğitim Merkezi’nde trafik ışıkları ve trafik levhalarının yanı sıra yaya yolu, çift şeritli yol ve 36 kişilik derslik bulunuyor.

Başakşehir Belediyesi hayata geçirdi 7 ayda bin öğrenci... - Sayfa 3

ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI EĞİTİM ARAÇLARIYLA ÖĞRENİYOR

Çocuklara özellikle, nerelerde nasıl yürümeleri ve karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat etmeleri gerektiği ile bisiklet kullanma kuralları ve okul servis araçlarında yapmaları gerekenler aktarılıyor. Trafik Eğitmeni Tahir Öztürk, trafik eğitimlerinin okullardan büyük ilgili gördüğünü belirterek, “12 eğitim aracımızla ilçemizde yaşayan tüm çocuklara trafik eğitimi ve güvenliği dersleri veriyoruz. Okul idarecilerini Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’na eğitimlerden faydalanmaya davet ediyoruz” dedi.