BAHÇELİEVLER

Karadeniz rüzgarı esti Bahçelievler hamsi ve horona doydu!

Bahçelievler’de bu yıl ilk kez düzenlenen Hamsi Festivalinden yaklaşık 3 ton hamsi vatandaşlara ikram edildi. Hamsi almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, festival renkli görüntüler oluşturdu.

Karadeniz rüzgarı esti Bahçelievler hamsi ve horona doydu! - Sayfa 1

Kamu Binaları Meydanında bu yıl ilki gerçekleşen Hamsi Festivalinde en hızlı hamsi yeme yarışması düzenlendi. Hamsiden yapılan 18 çeşit yemeğin de sergilendiği festivale, Sanatçı Ekin Uzunlar da şarkılarıyla renk kattı.

Karadeniz rüzgarı esti Bahçelievler hamsi ve horona doydu! - Sayfa 2


Bahçelievler'de bu yıl ilk kez düzenlenen Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde vatandaşlar, dağıtılan yaklaşık 3 ton hamsi için uzun kuyruklar oluşturdu.

Karadeniz rüzgarı esti Bahçelievler hamsi ve horona doydu! - Sayfa 3

Hamsi’nin 18 çeşit yemeği sergilendi

Hamsi festivalinde yöresel yemek ustası Volkan Alkan tarafından yapılan hamsili pizzadan, hamsili pastaya, hamsili köfteden hamsi şiş’e kadar 18 çeşit hamsi yemeği de sergilendi.

Karadeniz rüzgarı esti Bahçelievler hamsi ve horona doydu! - Sayfa 4

Bahçelievler'de hamsi yeme yarışması
Festival kapsamında hamsi yeme yarışması düzenlendi. 10 kişinin katıldığı yarışmada tabaklara konulan 34 hamsiyi en hızlı yiyen 3 vatandaşa plaket takdim edildi. Renkli görüntülere sahne olan festivalin sonunda ise sanatçı Ekin Uzunlar şarkıları ile binlerce Bahçelievler’li vatandaşları coşturdu.