ARNAVUTKÖY

Arnavutköy gençleri Doğa Kampı’nda buluşuyor

Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Gençlik Kampı bu yaz sezonunda da birçok eğlenceli etkinlik ve eğitimlerle dopdolu geçiyor.

Arnavutköy gençleri Doğa Kampı’nda buluşuyor - Sayfa 1

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen gençlik kampları faaliyetlerine başladı. Gençleri doğa ile buluşturan Gençlik Kampı gençlere, doğayı yeşili koruma bilinci verirken sosyal ve sportif aktivitelerle gençlerin sosyal hayatla bağlarını kuvvetlendiriyor.

Arnavutköy gençleri Doğa Kampı’nda buluşuyor - Sayfa 2

Aynı zamanda kişisel gelişim eğitimleri ile gençleri sanatsal ve değerler eğitimi ile gelişimlerine destek oluyor. Gençlik Kampı’nda bir araya gelen 8-16 yaş arası gençler, doğa ile iç içe geçen 4 günün ardından uzman eğitimcilerle birlikte sosyal, sportif ve kişisel gelişim eğitimleri alıyor.

Arnavutköy gençleri Doğa Kampı’nda buluşuyor - Sayfa 3

Gençler duvarlar arası eğitimden çıkıp doğada özgürce kendilerini keşfederek eğitim alıyor. Bu sayede kendine güvenen yeteneklerini keşfedebilen sağlıklı bireyler olarak hayata karşı bakış açılarını oluşturabiliyorlar.

Arnavutköy gençleri Doğa Kampı’nda buluşuyor - Sayfa 4

Gençler; futbol, kano, deniz bisikleti, survivor parkuru gibi modern sporların yanı sıra atalarımızdan yadigâr olan okçuluk, matrak ve mangalayı da öğreniyor.