ARNAVUTKÖY

Arnavutköy Belediyesi geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor

Yıl boyunca eğitsel, kültürel ve sanatsal faaliyetler yürüten Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi, geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor.

Arnavutköy Belediyesi geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor - Sayfa 1

Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi’ne kayıt olan vatandaşlar, Piyano kursuna yoğun ilgi gösteriyor. 

Bugüne kadar binlerce öğrenciye; resim, gitar, bağlama, halk oyunları, tiyatro, ebru sanatı, drama, kısa film, temel fotoğrafçılık, ahşap yakma, piyano, keman, kemençe, ney, konservatuara hazırlık ve güzel sanatlara hazırlık kurslarında eğitim veren Sanat Akademisi, birbirinden başarılı gençler yetiştiriyor.

Arnavutköy Belediyesi geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor - Sayfa 2

“İnanılmaz yoğunluk var”


Kursa ilginin giderek artığını söyleyen Şan ve Piyano Öğretmeni Sefer Turan: “Görevimi en iyi şekilde yapmak adına idealizmle hareket edip yetenekli gençleri keşfetmek benim daha çok hayatımın merkezinde oldu. Burada inanılmaz bir yoğunluk var. Şu an 50 tane öğrencim var. Geçmişteki öğrencileri de bırakmadan onlara 5’er 10’ar dakika ayırarak ve ödevlerini vererek ilerliyoruz. Yeni öğrencileri de sadece kulağı, ritmi, ezgisel belleği ve ritmik asyön olan çocuklardan seçiyorum. Aynen bir konservatuar sınavındaki gibi. Şu ana kadar bir öğrencimiz konservatuara girdi. 2 tanesi de sanat eğitim fakültesine girdi. Onlar bizim en büyük başarımız.  Kendi öz kaynaklarımızla burası kurumsal olarak gelişecek. Ben buradan sayın yetkililere bu anlamda bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.