KİM KİMDİR

Özgen Nama

Özgen Nama

31 Mart 2019 yerel seçimleri için Özgen Nama, CHP'nin Sancaktepe Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Ancak Nama, aday gösterilir gösterilmez eleştiri yağmuruna tutuldu. İlk olarak, adaylığının hemen ardından, ilçe başkanlığında toplu bir istifa gerçekleşti. Ancak tepkiler bununla da sınırlı kalmadı. Nama, bazı CHP'liler tarafından desteklense de bazı CHP'liler tarafından sert bir dille eleştirilmeye devam ediyor. Özellikle, Twitter üzerineden yaptığı bazı paylaşımları FETÖ'yü destekliyor denilerek eleştirilerin hedefinine alınan Özgen Nama kimdir? Nerelidir? 

ÖZGEN NAMA KİMDİR?

Özgen Nama 1975 yılında Kars’ta doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Muhasebe Bölümünü ve ardından Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümünü tamamladı. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler alanında da yüksek lisansını sürdürüyor. 

Tekstil üzerine aile şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışıyor. Siyasete Samandıra SHP Belde Başkanlığı’nda başladı. SHP Samandıra Gençlik Kolları Başkanlığı SHP Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. SHP-CHP birleşmesinden sonra CHP Kartal Gençlik Kolları sekreteri olarak görev yürüttü. CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Sekreterliği, CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Samandıra CHP Belde Örgüt Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi seçildi. 

Ardından, 2011-2014 İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve İBB CHP Grup Sözcülüğü, İl ve İlçe Delegelikleri, 32. 33. ve 34. Olağan Büyük Kurultay Delegelikleri, 14. 15. 16. ve 17. Olağanüstü Büyük Kurultay Delegeliği yaptı ve 2012 yılından bu yana da Büyük Kurultay Delegesidir. 

Daha sonra, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıdır.