KİM KİMDİR

Mevlüt Uysal

Mevlüt Uysal

Mevlüt Uysal, AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı oldu. Mevcut İBB Başkanı Uysal'ın yeni görevini Başkan Erdoğan duyurdu. AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Uysal, 'Partimize her görevde hizmet etmeye hazırım' dedi. Peki, Mevlüt Uysal kimdir? AK Parti Büyükçekmece adayı Mevlüt Uysal nereli, kaç yaşında? İşte Mevlüt Uysal'ın özgeçmişi....

Evli ve dört çocuk babası olan Uysal, sağlam adımlarla ilerlettiği siyasi yaşamını nasıl yürütecek bunu zaman gösterecek…

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

Mevlüt Uysal 1966 senesinde Antalya'da dünyaya geldi. 

İlk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamlayan Mevlüt Uysal, 1988 senesinde de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 

Mezuniyetinin ardından bir süre avukatlık yaptı. 

2001 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı olarak siyasi kariyerine başlayan Uysal, 29 Mart 2009 tarihinde Başakşehir ve Bahçeşehir’in birleşerek ilçe olması üzerine yapılan yerel seçimlerde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı oldu. 103 bin 111 seçmenin 39 bin 072’sinden oy alarak "Başakşehir Belediye Başkanı" seçildi. 

2014 yerel seçimlerinde tekrar Adalet ve Kalkınma Partisi'nden aday olan Uysal, ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanı oldu. 

28.09.2017 tarihinde, Ak Parti'nin İBB başkan adayı olduğu açıklandı.