KARTAL

Kartal Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için kolları sıvadı

Kartal Belediyesi, Başkan Gökhan Yüksel’in talimatıyla maddi durumu yeterli olmayan öğrenciler için kolları sıvadı. İlçede yapılan görüşmeler sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler belirlendi ve bu öğrencilerin okul ihtiyaçları karşılandı.

Kartal Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için kolları sıvadı

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri; 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Kartal’da bulunan ilkokul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde, ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyerek okul çantası ve kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşıladı.

Kartal Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayat verdiği bu destekle, çocuklarını okula gönderen ailelerin bütçesine katkı sağlanması amaçlandı. Çalışma kapsamında Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri Özlem Bulut, Bayram Özdemir ve Yasin Ünder, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen, ilçede bulunan ilkokullara bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerde okul müdürleri ve velilerle görüşen meclis üyeleri, daha sonra öğrenciler ile bir araya gelerek çanta ve kırtasiye malzemelerini takdim etti.

Yorumlar